אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיץ': הבחירות בישראל עשויות להגדיל את היכולת לביצוע רפורמות מבניות צילום: תומריקו

פיץ': הבחירות בישראל עשויות להגדיל את היכולת לביצוע רפורמות מבניות

חברת הדירוג מעריכה עוד, כי הצמיחה תתחזק לרמה של 3.2% השנה, זאת בעזרת מאמצי בנק ישראל לסייע לתחרותיות של השקל

30.03.2015, 16:35 | עמרי מילמן

חברת הדירוג Fitch פרסמה היום הודעה בה היא מציינת כי תוצאות הבחירות שהתקיימו בישראל צפויות לשפר את יכולתה של המדינה לבצע רפורמה פיסקאלית. יישום מוצלח של רפורמות כאלה, אומרת חברת הדירוג, יוכל להקל על ביצוע הפחתת גירעון מתמשכת שתוריד את יחס החוב לתוצר לכיוון הנתון החציוני במדינות המדורגות בקטגוריה 'A', דירוגה של ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: תומריקו ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: תומריקו ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: תומריקו

בין הרפורמות שמציינת פיץ' מוזכרות: ביטול פטורים ממס, צמצום קשיחות ההוצאות למשל בכל הנוגע להוצאות הביטחוניות וכן באופן פוטנציאלי יצירת רפורמה בכללים הפיסקאליים והצגת מסגרת פיסקאלית חדשה לטווח הבינוני

עוד מעריכה חברת הדירוג כי הצמיחה תתחזק לרמה של 3.2% השנה, זאת בעזרת מאמצי בנק ישראל לסייע לתחרותיות של השקל. כאשר שילוב של גירעון מוגבל וצמיחה כלכלית חזקה יותר עשוי לאפשר ירידה צנועה נוספת ביחס החוב לתוצר בשנה זו.

עם זאת, יחס חוב תוצר באזור של כ- 67% הינו חולשה מרכזית בדירוג האשראי והינו נתון גבוה בהרבה מהנתון החציוני של מדינות הייחוס המדורגות 'A' העומד על כ-48.8%. חברת הדירוג פיץ' סבורה כי ייקח זמן לצמצם פער זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות