אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היו"ר החדש של "תה נו ווה": קומוניסט שכותב ספרים על חלב צילום: אוראל כהן

היו"ר החדש של "תה נו ווה": קומוניסט שכותב ספרים על חלב

בן הנג גואו הוא איש מפתח בחתירה של סין לשפר את הליכי ייצור החלב שלה בשנים האחרונות, בעיקר בעקבות שערוריית המלאמין בחלב ב־2008 שחברות רבות הסתבכו בה

31.03.2015, 07:20 | רחל בית אריה והדס גליקו
כשבועיים לפני סגירת עסקת תנובה אתמול, דובר ברייט פוד בסין שחרר אמירה נדירה לאתר סיני בשם היומון הכלכלי ("מיי ירי ג'ינגג'י שין וון"): "תה נו ווה (תנובה בסינית) לא תהיה חברה־בת, אך עדיין לא הוחלט היכן ימוקמו הנכסים של החברה לאחר הרכישה". באופן כללי העסקה לא קיבלה חשיפה גדולה בסין, והעיתונות הכלכלית שם מיעטה לעסוק בעליות והמורדות במשא ומתן בחודשים האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

חתימת הסכם תנובה. מימין מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו יו"ר תנובה, צילום: אוראל כהן חתימת הסכם תנובה. מימין מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו יו"ר תנובה | צילום: אוראל כהן חתימת הסכם תנובה. מימין מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו יו"ר תנובה, צילום: אוראל כהן

מנהל הפעילות של ברייט פוד בישראל, ומי שיתמנה לתפקיד יו"ר תנובה מטעמה, יהיה אחד מבכירי החברה - בן הנג גואו, שמשמש כמנכ"ל ברייטפוד אנד דיארי, חטיבת החלב של קונצרן המזון הסיני. גואו (54) הוא דוקטור להנדסת מזון, חבר המפלגה הקומוניסטית, סגן מזכיר המפלגה של בברייט פוד ובכיר בחברה מאז 2004. כמו כן הוא שימש במקביל במגוון תפקידים באקדמיה הסינית ובמוסדות פיקוח על מזון בשנגחאי (בחברות ממשלתיות בסין נציגי המפלגה יושבים בהנהלת החברה, ומזכיר המפלגה של הארגון הוא לרוב האיש החזק בו, גם אם מישהו אחר מחזיק בתואר מנכ"ל).

גואו הוא איש מפתח בחתירה של סין לשפר את הליכי ייצור החלב שלה בשנים האחרונות, בעיקר בעקבות שערוריית המלאמין בחלב ב־2008 שחברות רבות הסתבכו בה. על פי דיווח מ־2010 בעיתון של המפלגה הקומוניסטית "יומון העם", הוא קרא בכנס של התעשייה בחאנגג'ואו "להפוך את תעשיית החלב הסינית לטובה בעולם, בעיקר דרך שיפור איכות החלב הגולמי".

בסוף ינאור, בראיון לאתר החדשות סינה, אחד מאתרי החדשות הגדולים בסין, אמר גואו שיש כוונה להוציא את ברייט פוד להנפקה בתוך שלוש שנים.

גואו הוא לא רק אדם בעל השפעה על השוק - הוא גם סופר שכותב על התחום שקרוב ללבו: חלב ומוצריו. הוא חיבר סדרה מגוונת של ספרים על תעשיית החלב ובהם "יוגורט", "גבינה", "חלב", "הכימיה של תעשיית החלב" ו"הליך ייצור מוצרי חלב". חלק מהספרים האלו תורגמו לאנגלית וראו אור ב־2000 וב־2007.

בכנס של מכון הייצוא בנושא יחסי הסחר של ישראל וסין שנערך אתמול במלון דן בתל אביב, אמר קאו צ'אופנג, בכיר בברייט פוד (סגן נשיא ייצוגי), כי "התפקיד של החברה שלנו הוא לספק מזון מסוגים רבים. בישראל, תנובה ממלאת את אותו תפקיד. לחברות יש ליבת פעילות דומה והוה יהיה להן את אותו קו פעילות. הכסף לא מעניין אותנו. מה שמעניין אותנו זה שיפור איכות המוצרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אם לתנובה לא תהיה אורינטציה ישראלית היא תרד באחיזת השוק המקומי שהוא רווחי מאוד.
ניראה לי שהסינים עושים טעות ענקית עם החלב שחדר לסין[כלכלה וכסף לפני בריאות וזיהוום אוויר זה המוטו היום בסין] ויעשה להם מחלות כמו כאן לפחות שיקנו גם חברות ביומד ישראליות בראשית דרכן שיטפלו בצרה הזו שחודרת לסין.
שישקו , אנטיביוטיקה והורמונים  |  31.03.15
לכל התגובות