אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי דירקטוריון אוה"ה דלת הפעילות קיבלו 1.7 מיליון שקל בשנת 2014

חברי דירקטוריון אוה"ה דלת הפעילות קיבלו 1.7 מיליון שקל בשנת 2014

המנכ"ל ראובן גרסטל השתכר כ-400 אלף שקל ב-2014 על 50% משרה. מהחברה נמסר בתגובה: "פעילות הדירקטוריון משמעותית ביותר לחברה"

31.03.2015, 10:37 | רחלי בינדמן

חמשת מקבלי השכר הגבוה בחברת אוצר התיישבות היהודיםמשכו בשנת 2014 שכר בעלות של 940 אלף שקל, מתוכם 392 אלף שקל ששולמו למנכ"ל ראובן גרסטל עבור 50% משרה והיתרה לארבעה דירקטורים בחברה (מתוך 10 חברי דירקטוריון), שכל אחד מהם השתכר בין 130-147 אלף שקל במונחי עלות שכר.

קראו עוד בכלכליסט

חברת אוה"ה היא חברה כמעט ללא פעילות עסקית כלל למעט החזקות פאסיביות במניות בנק לאומי (5%) ועוד פעילויות קטנות בהשקעות בתחום האנרגיה הסולארית.

באחרונה מתחולל מאבק בין בעלי מניות באוה"ה – בהובלת החברה להשבת נכסי כספי ניצולי שואה וגופים מוסדיים כמו כלל והראל שדורשים מההנהלה לחלק את מניות בנק לאומי כדיבידנד בעין לבעלי המניות, במהלך שבעצם משמעו פירוק החברה.

אלא שמייסדי אוה"ה, חברי ההסתדרות הציונית המאיישים את עשרת הכיסאות בדירקטוריון ומחזיקים בזכות וטו בדירקטוריון, מסרבים לחלוקה תוך היאחזות בטיעונים משפטיים וחוות דעת משפטית של פרופ' אסף חמדני לפיה החלוקה לא עומדת בכללי חוק החברות. בעלי המניות הדורשים את החלוקה בוחנים פנייה לערכאות משפטיות, אך בינתיים כאמור מבנה ההנהלה הרחב ממשיך לפעול. בסך הכל, לפי הדו"ח הכספי, התגמולים לחברי הדירקטוריון וההוצאות הנלוות לדירקטורים (במונחי עלות לחברה) עמדו ב-2014 על 1.7 מיליון שקל.

סך עלות הוצאות ההנהלה והכלליות בחברה עמדו על 3.9 מיליון שקל ב-2014 לעומת 3.28 מיליון שקל ב-2013. עלות זו התחלקה בין שכר חברי הדירקטוריון שהיווה את רוב ההוצאה ועוד משכורות והוצאות נלוות נוספות, הוצאות שכירות ואחזקת משרד, "שירותים מקצועיים אחרים" שלא פורט טיבם בדוחות, ביטוח דירקטורים, ואגרות. רק כדי לסבר את האוזן, למול הוצאות ההנהלה, עמד הרווח השנתי ב-2014 על מיליון שקלים בלבד (לעומת 2.7 מיליון שקל ב-2013).

מהחברה נמסר בתגובה: "בהיות הנהלת החברה מצומצמת – מנכ"ל במשרה חלקית המלווה במספר אנשי מקצוע חיצוניים בתחומים החשבונאיים, המשפטיים, והכלכליים, פעילות חברי הדירקטוריון, משמעותית ביותר לחברה. דירקטוריון החברה מתנהל בצורה מקצועית, יעילה, ותורמת להתנהלותה השוטפת של החברה. יו"ר החברה והדירקטורים פעילים בתחומים השונים הקשורים לחברה, מעבר לישיבות הפורמליות של הדירקטוריון וועדותיו. החברה הינה בעלת נכסים בהיקף העולה על מיליארד שקל, ובמהלך השנתיים האחרונות נכנסה להשקעות בהיקף של למעלה מ-70 מיליון שקל בתחומי האנרגיה והתשתיות, וכן משקיעה בשוק ההון, ומלווה את ההתפתחויות השונות בבנק לאומי. החברה ממשיכה, בעזרת חברי הדירקטוריון, לבחון מגוון של השקעות על פי מדיניותה. תגמול חברי הדירקטוריון אושר על ידי האורגנים המוסמכים של החברה, לרבות באסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה (ההחלטה בנושא אושרה כמעט פה אחד, כאשר בעלת השליטה לא השתתפה בהצבעה)". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות