אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יאיר סרוסי: "עסקת תנובה היא רק ההתחלה בגל של רכישות סיניות בישראל"

יו"ר בנק הפועלים שהעניק את המימון לברייטפוד בעסקה לרכישת תנובה אמר את הדברים בטקס חתימת העסקה; מאיר שמיר: "לברייט פוד יש משימה חשובה - לשמור על קשר עם הקיבוצים"; זהבית כהן: "אתם מקבלים חברה מדהימה שהכל עוד לפניה"

31.03.2015, 14:25 | גולן חזני

"אנחנו עדים להרבה מאוד חברות ענק סיניות שמתעניינות בכניסה לישראל, ולכן עסקת תנובה היא לדעתי איתות ראשוני ללא מעט עסקאות שנראה מול סינים בעיקר בתחום הטכנולוגיה", כך אומר הבוקר יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, ל"כלכליסט", בהתייחסות לעסקת מכירת השליטה בתנובה לברייטפוד הסינית שנערך היום (ג') במלון דייויד אינטרקונטיננטל. בת"א. סרוסי אמר את הדברים לפני טקס החתימה על העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

לגבי הדאגה מהעברת חברת המזון הישראלית הגדולה לידיים סיניות אמר סרוסי כי "יש לתנובה ידע ופעילות מקומית ושוק מאד מבוסס כאן כך שאני פחות רואה את הבעיה המקומית, כי לסינים יהיה חשוב מאד לשמור על השוק הזה וגם על ההנהלה הקיימת".

הפועלים העניק לברייטפוד מימון לעיסקה ולמעשה נלחם כדי ליטול את המימון מבנק לאומי: "העסקה חשובה לנו כי אנחנו מפתחים את הקשר בין ישראל לסין. זה הולך להיות אחד הצירים של ההתפתחות הכלכלית העתידית. הפועלים עומד לפתוח נציגות בשנחאי, ומבחינתו המימון כאן מאפשר לנו לשים רגל בפעילות בין ישראל לסין. עובדי הבנק גייסו לאחרונה הרבה כסף מסינים לחברות הון-סיכון ישראליות ואין ספק שנראה הרבה פעילות בתחום הזה", סיים סרוסי.

זהבית כהן, מנכ"לית איפקס ישראל, אמרה בטקס חתימת העסקה: "כשנכנסתי לתנובה לא ידעתי איזו חברה מדהימה אנחנו קונים ואיזה אנשים תפגוש בדרך, כמה היא תאהב את החברה ואת האנשים".

כהן הוסיפה: "היום תנובה היא חברה יותר חדשנית, יותר תחרותית וחברה שאסטרטגים רבים ברחבי העולם רצו לקנות אותה".

כהן פנתה למנהלי ברייטפוד ואמרה: "אתם מקבלים חברה מדהימה שהכל עוד לפניה ועם היכולות הגלובאליות שלהם מקווה שתדעו לקחת אותה לשווקים חדשים". לבסוף הודתה כהן למנהלים והעובדים ולמאיר שמיר ומנהלי ברייטפוד.

מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו , יו"ר תנובה החדש, צילום: אוראל כהן מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו , יו"ר תנובה החדש | צילום: אוראל כהן מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו , יו"ר תנובה החדש, צילום: אוראל כהן

מאיר שמיר שנאם אחרי כהן אמר כי שישראל ידועה בהיי טק אבל בעסקה הזאת צריך לשים את המילה 'אקזיט' בצד ולראות בעסקה גשר. "ברייטפוד שמה לעצמה משימה, ממה שהבנתי להיות אחת מחברת המזון הגדולות בעולם, תנובה היא הרכישה התשיעית שלה עד כמה שאני יודע וזו לא עוד רכישה, זו לא רק רכישה של מחזור ורווחיות, אלא רכישה של קשר שברייט פוד אמורים לקחת אותו, יחד עם ההנהלה המדהימה וצוות העובדים היוצא דופן לכיוון אחר".

"החשיפה של תנובה לשוק הסיני בזכות הקשר עם חברת ברייטפוד יכולה לקחת את תנובה למקום אחר, כאשר מילת המפתח היא שיתוף פעולה. האמנתי בחזון הזה ולכן רציתי להשאר וכעת עומדת לברייט פוד משימה חשובה לשמר את הקשר עם הקיבוצים, הם לא רק שותפים, הם שותפים אסטרטגיים וגם לשמר את היחסים עם הנהלת תנובה, המשולש הזה של ברייטפוד הקיבוצים והנהלת תנובה יכול לקחת את החברה למקומות מדהימים.

שמיר הודה לאיפקס ולקיבוצים ואמר כי אומר כעתעומדת לברייט פוד משימה חשובה לשמר את הקשר עם הקיבוצים, הם לא רק שותפים, הם שותפים אסטרטגיים וגם לשמר את היחסים עם הנהלת תנובה״.

לי לין, סמנכ"ל הכספים של קבוצת ברייט פוד, הצהיר כי "עסקת תנובה היא הבעת אמון משמעותית בחוסנו של המשק הישראלי. הסינרגיה ושיתוף הפעולה עם תנובה ייצרו צמיחה עבור שתי החברות בתחומי החדשנות, המחקר והטכנולוגיה המתקדמת.

"ההנהלה הישראלית של תנובה, שזוכה להערכה רבה מצד בכירי ברייט פוד ומצד סגנית הנשיא של הקבוצה, גב' יו ליפינג, תמשיך להנהיג את פעילות תנובה תחת הדירקטוריון החדש. הדירקטוריון יורכב מהנציגים הוותיקים של תנועת הקיבוצים, אליהם יצטרף יוסי שחר, נציג ברייט פוד בישראל, ובכירים מקבוצת ברייט פוד, שיביאו איתם ניסיון בינלאומי עשיר".

יוסי שחר, נציג ברייט פוד בישראל, אמר כי "השוק הישראלי יכול רק להרוויח מנוכחותו של שחקן גלובלי בסדר הגודל של ברייט פוד, שנכנסת לארץ כמשקיעה אסטרטגית לטווח ארוך. מעבר לכך, ברייט פוד יכולה לפתוח שווקים בינלאומיים עבור תנובה, ובכך לתת למוצרי המזון הישראליים המצוינים הזדמנות לכבוש מדפים נוספים ברחבי העולם".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות