אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM תשקיע 3 מיליארד דולר בתחום אינטרנט הדברים

IBM תשקיע 3 מיליארד דולר בתחום אינטרנט הדברים

ענקית המחשוב הארגוני מתכננת לפתח פתרונות ענן שיישענו על מידע מחיישני מוצרים מקוונים שונים. למשל, איסוף מידע על פגעי מזג אוויר מחיישנים שונים, עיבוד והעברת המידע לחברות שתלויות בשילוח מהיר, חברות ביטוח ועוד

31.03.2015, 13:05 | נמרוד צוק
IBM תשקיע כ-3 מיליארד דולר במהלך ארבע השנים הקרובות בחטיבת אינטרנט הדברים שלה, כך הצהירה החברה הבוקר. מטרת המהלך היא להוביל ליצירת פתרונות מבוססי מחשוב ענן שיאפשרו ללקוחותיה הארגוניים לנצל את המידע שייאסף מחיישנים, סמארטפונים והתקנים דיגיטליים אחרים למטרות עסקיות.

קראו עוד בכלכליסט

שיתוף הפעולה הגדול הראשון במסגרת המהלך יהיה פרויקט ש-IBM תבצע עבור החברה המפעילה את ערוץ מזג האוויר, The Weather Company, במסגרתו יועבר כל המידע שהחברה אוספת ומנתחת על מזג האוויר לשרותי הענן של IBM. הדבר יאפשר לחברות צד שלישי לשאוב את המידע ולנצל אותו לשימושים עסקיים כגון עריכת תחזיות של דפוסי קניה או שיבושים בשרשרת האספקה כתוצאה ממזג האוויר, אמרה החברה. לקוחות גדולים נוספים שכבר הביעו עניין בפרויקט הם חברת הצמיגים הגרמנית קונטיננטל AG ויצרנית המנועים פראט אנד וויטני.

סופה מתקרבת? IBM רוצה להזהיר את העסק שלך, צילום: בלומברג סופה מתקרבת? IBM רוצה להזהיר את העסק שלך | צילום: בלומברג סופה מתקרבת? IBM רוצה להזהיר את העסק שלך, צילום: בלומברג

אחד השימושים האפשרים לשיתוף הפעולה יהיה עבור חברות ביטוח, שיוכלו לשלוח הודעות למבוטחים אצלן המתריעים בפני סערות ומציעים להם מקומות בטוחים להחנות בהם את המכונית. שימוש אחר יוכל להיעשות על ידי רשתות חנויות ביגוד, שיוכלו לשנות את המלאים שלהם בהתאם לשינוי הצפוי בביקוש לפריטים מסוימים.

בשנים האחרונות מבצעת IBM שינוי רחב היקף בעסקיה, כשהיא מנסה לצמצם את העיסוק בחומרה ובייעוץ ולהגדיל את הכנסותיה משרותי מחשוב ענן. עד 2018 החברה מתכננת להגיע להכנסה שנתית של כ-40 מיליארד דולר משירותים אלו, שצפויים להוות 45% מהכנסותיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות