אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן מסבירה: למה אנחנו ממנים את הבת של בעל השליטה לסמנכ"לית צילום: זהר שחר

תדיראן מסבירה: למה אנחנו ממנים את הבת של בעל השליטה לסמנכ"לית

חברת מוצרי החשמל מסבירה מדוע החליטה לאייש את תפקיד סמנכ"ל האסטרטגיה, תפקיד שעד כה לא היה קיים בחברה, דווקא בבתו של בעל השליטה. מורן ממרוד, בתו של משה ממרוד, תקבל שכר בעלות של 563 אלף שקל בשנה

31.03.2015, 14:22 | גיל קליאן

תדיראן מסבירה מדוע היא צריכה סמנכ"ל אסטרטגיה, ובפרט מדוע למנות לתפקיד את מורן ממרוד, בתו של בעל השליטה משה ממרוד. זאת, לקראת אסיפת בעלי המניות בחברה ב-15 באפריל, אז יצטרכו בעלי מניות המיעוט בחברה לאשר את העסקתה של ממרוד הבת תמורת 30 אלף שקל בחודש, ובעלות שנתית (לרבות שורה של הטבות) של כ-563 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה חברת מוצרי החשמל הסתדרה בלי סמנכ"ל אסטרטגיה, ולכן ביקשה הרשות להבהיר מדוע יש צורך למנות פונקציה כזאת בחברה. על כך הסביר הדירקטוריון כי המינוי נובע מההחלטה של החברה להתמקד בתחום המזגנים.

"יישום ההחלטה דלעיל וכן שינויים נוספים אשר החברה בוחנת בקשר עם פעילותה בהתאם ליעדים והאסטרטגיה של החברה, דורשים מהלכים מורכבים ורוחביים לצורך יישום ההחלטה כאמור והאסטרטגיה של החברה. לצורך כך, החברה סבורה כי נדרש גורם מרכז בחברה אשר במסגרת תפקידו כסמנכ"ל אסטרטגיה של החברה יפעל ליישום החלטות רוחביות ואסטרטגיות בחברה לצד חיזוק, שימור ופיתוח קשרי החברה עם ספקים אסטרטגיים. בנוסף, חברי ועדת הביקורת, ועדת התגמול ודירקטוריון החברה סבורים כי תפקיד מסוג זה אשר עוסק בענייניה הרגישים של החברה דורש משרת אימון בעלת אופי מיוחד. לדעת חברי ועדת התגמול ודירקטוריון החברה, מורן ממרוד צברה ניסיון רלוונטי ונדרש למילוי תפקיד זה", כתב הדירקטוריון.

בנוסף, החברה פירסמה בעקבות בקשה של בעלי המניות את העבודה ההשוואתית שנעשתה על מנת לבחון את שכרה המוצע של מורן ממרוד על ידי BDO. בדיווח הקודם ציינה החברה כי העבודה כללה השוואה מול "סמנכ"לי אסטרטגיה או תפקידים דומים", וכי שכרה של מורן ממרוד נמצא בטווח הנמוך של ההשוואה. פרסום העבודה חשף כי שכרה של מורן ממרוד הושווה ל-14 בכירים אחרים - כאשר ברשימה אין ולו סמנכ"ל אסטרטגיה אחד. יש שם סמנכ"לי תפעול, פיתוח עיסקי, שיווק ואפילו סמנכ"ל סיעוד אחד, אבל אין סמנכ"לי אסטרטגיה. החברות שנבחרו להשוואת הבכירים היו טן, דנאל, אוריין, טיב טעם, מנדלסון, חממה ואילקס מדיקל. אין שם ולו חברה אחת שפועלת בתחום החשמל.

משה ממרוד, צילום: זהר שחר משה ממרוד | צילום: זהר שחר משה ממרוד, צילום: זהר שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה