אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחרות ורגולציה? שיא ברווח הנקי לילין לפידות: 87 מיליון שקל ב-2014 צילום: עמית שעל

תחרות ורגולציה? שיא ברווח הנקי לילין לפידות: 87 מיליון שקל ב-2014

הרווח הנקי של בית ההשקעות עלה ב-60% לעומת 2013. שני המנכ"לים המשותפים נהנו מעלות שכר כוללת של 9.8 מיליון שקל

31.03.2015, 22:43 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות ילין לפידות שבשליטה המשותפת של דב ילין ויאיר לפידות (50%) ולידר שוקי הון מסיים שנה פנטסטית עם רווח נקי של 87.1 מיליון שקל, זינוק של 60% לעומת הרווח הנקי בשנת 2013.

קראו עוד בכלכליסט

בזמן שבתי השקעות אחרים מתמודדים עם שחיקה בהכנסות והרווחיות כתוצאה מהתחרות, התשואות הגבוהות שייצר בית ההשקעות ללקוחות שלו שהולידו גיוסים גבוהים בקופות הגמל וקרנות הנאמנות מתורגמות לשורת הרווח.

ילין מציג צמיחה בכל תחומי הפעילות עם הכנסות של 26.8 מיליון שקל מניהול תיקים (לעומת 21.2 מיליון שקל אשתקד), והכנסות של 124 מיליון שקל בקופות גמל לעומת 95 מיליון אשתקד. גם קרנות הנאמנות רשמו זינוק בהכנסות ל-196 מיליון שקל, זינוק אדיר של 75% לעומת 2013.

דב ילין, צילום: תומי הרפז דב ילין | צילום: תומי הרפז דב ילין, צילום: תומי הרפז

דוחות לידר שוקי הון שכוללים את דוחות ילין לפידות חושפים, כי שני המנכ"לים המשותפים של ילין לפידות, דב ילין ויאיר לפידות נהנו מעלות שכר של 4.9 מיליון שקל כל אחד.

עמית ורדי, מנכ"ל לידר שוקי הון העוסקת בפעילות ברוקראז' וחיתום זכה לעלות שכר של 5.6 מיליון שקל. רנן כהן אורגד, מנכ"ל זרוע ההנפקות של לידר נהנה מעלות שכר של 2.3 מיליון שקל שכללה עלות שכר שוטפת של 655 אלף שקל ועוד בונוס של 1.7 מיליון שקל. (כהן אורגד זכאי מכוח הסכם העסקתו לבונוס בגובה של 1.5% מרווחי לידר שוקי הון לפני מס בכפוף לתקרה שנקבעה לרכיב המענק מחלקה של לידר ברווחי ילין לפידות, חברת בת עם תרומה מהותית לרווחיות של לידר אך כזו שכהן אורגד לא מעורב בניהולה. אורגד זכאי גם למענק נוסף שנגזר מהכנסות פעילות החיתום).

אלון גלזר, סמנכ"ל המחקר של לידר נהנה מעלות שכר של 2 מיליון שקל מתוכה 1.1 מיליון שקל בונוס (המהווה 3% מהרווח לפני מס של לידר שוקי הון בכפוף לתקרה שנקבעה לרכיב המענק מחלקה של לידר ברווחי לידר שוקי הון, בדומה לכהן אורגד).

לאחר תאריך המאזן הודיעה לידר שוקי הון על חלוקת דיבידנד של 11.4 מיליון שקל לבעלי מניותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות