אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורן באפט: "זה לא נורא אם היוונים יעזבו את גוש היורו" צילום: בלומברג

וורן באפט: "זה לא נורא אם היוונים יעזבו את גוש היורו"

לדבריו, "אין חובה שבגוש היורו יהיה אותו מספר חברים כפי שיש היום"; בעניין הריבית בארה"ב אמר: "אם היית יו"ר הפד לא הייתי מזדרז להעלות את הריבית. הדברים עובדים היטב"

01.04.2015, 10:38 | שירות כלכליסט

וורן באפט, האדם השלישי העשיר בעולם ומנכ"ל חברת ההשקעות ברקשייר האת'וויי, סבור כי "אם יתברר שהיוונים עוזבים, זה אולי לא יתגלה כדבר נורא כל כך ליורו", אמר. "אין חובה שבגוש היורו יהיה אותו מספר חברים כפי שיש היום".

בראין שהעניק באפט השבוע ל-CNBC העריך באפט, כי בעתיד המדינות בגוש היורו יצטרכו לתאם בצורה טובה יותר את חוקי העבודה, הגירעונות הפיסקאליים והניהול הכללי של הכלכלות. "זה לא יכול להמשיך כשאנשים הולכים בכיוונים שונים לגמרי. הגרמנים לא הולכים לממן את יוון לנצח".

קראו עוד בכלכליסט

בנושא הריבית בארה"ב אמר באפט כי לו עמד בראש הבנק הפדראלי המרכזי לא היה ממהר להעלות את הריבית. "קרוב לוודאי שלא הייתי עושה יותר מדי", אמר בכנס של תעשיית הרכב שנערך בניו יורק.

 

"הדברים עובדים היטב, ובטח הייתי חושש להעלות את הריבית בצורה משמעותית כשבאירופה יש ריבית שלילית, אני הייתי חושש מאד ממה שזה יעשה לתזרימי הקרנות. הכלכלה משתפרת בכל חודש שעובר", באפט.

שר האוצר של יוון,  יאניס ורופאקיס שר האוצר של יוון, יאניס ורופאקיס שר האוצר של יוון,  יאניס ורופאקיס

הפד שמר על הריבית על שפל של קרוב ל-0% מאז פרוץ המשבר הפיננסי. "אנשים ישכחו מכל זה בעוד שלוש, חמש או עשר שנים", הוסיף באפט. "חשוב להמשיך ולעשות דברים הגיוניים, לשמור על הלקוחות מרוצים. אם נמצאים בעסק טוב, אז הכל יסתדר לאורך זמן".

עם זאת, באפט, שהיה מעורב לאחרונה במיזוג ענקיות המזון היינץ וקראפט, ציין שאינו לוקח בחשבון את עניין שיעורי הריבית בבואו לבצע רכישה נוספת. "אם יו"ר הפד ג'נט ילן תלחש על אוזני מה היא מתכוונת לעשות בשנתיים הבאות, זה לא ישנה את דרך הפעולה שלי", אמר. "איננו רוצים לצאת להתבסס על מה שאנחנו חושבים שמישהו אחר יעשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות