אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לטינדר נמאס מהבחורות הפיקטיביות

לטינדר נמאס מהבחורות הפיקטיביות

אפליקציית המין התחילה לנתח את פעילות המשתמשים שלה בשיתוף חברת האבטחה TeleSign. המטרה: לצמצם את פעילות החשבונות הפיקטיביים שבה, אשר מפיצים ספאם ומקדמים פורנו

01.04.2015, 12:57 | נמרוד צוק
בנסיון לפתור את בעיית החשבונות הפיקטיביים באפליקציית המין המזדמן הפופולרית, חשפה אתמול פרטים טינדר על שיתוף הפעולה שלה במהלך החודשים האחרונים עם חברת אבטחת המידע טלסיין (TeleSign). לטענת החברה, המהלך הפחית את מספר מפיצי הספאם האוטומטיים בשירות ב-90%.

קראו עוד בכלכליסט

טלסיין מפעילה מנגנון זיהוי דו שלבי שכולל בדיקת ההיסטוריה של מספר הטלפון שמשמש לרישום לשירות ודפוסי השימוש בו. במקרים של מספרי טלפון חשודים, למשל כאלה שלא מגיעים מספקיות סלולר רגילות אלא משרותי VoIP זולים כמו גוגל ווייס, נשלחת אליהם הודעת סמס עם בקשה להזנת קוד חד פעמי לאפליקציה, במטרה לודא שמאחורי המספר נמצא אדם אמיתי ולא בוט.

חשבון טינדר פיקטיבי, שהופעל במהלך פסטיבל SXSW והטעה את המבקרים חשבון טינדר פיקטיבי, שהופעל במהלך פסטיבל SXSW והטעה את המבקרים חשבון טינדר פיקטיבי, שהופעל במהלך פסטיבל SXSW והטעה את המבקרים

בשבועות האחרונים התפרסמו שורה של דיווחים על שימושים לרעה בטינדר: האקר שפועל תחת השם "פטריק" השתמש בפרצה בשירות כדי לגרום לעשרות גברים לנהל שיחות אינטימיות עם גברים אחרים בשעה שחשבו שבצד השני נמצאת בחורה. בבריטניה ביצע האקר בשם קטפיש תרמית דומה בהיקף גדול הרבה יותר, שהגיע לדבריו ל-10 אלפי משתמשים שונים. פרופילים פיקטיביים אחרים שימשו בחודשים האחרונים להפצת נוזקות, קידום אתרי פורנו וקמפיינים של שיווק גרילה.

"בעיית הספאם משתנה ומתפתחת כל העת, וזה לא משהו שאנחנו מצפים לפתור באופן מוחלט אי פעם", אמר מנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה, ריאן אוגל, כשהוא מבטיח מצד שני שטינדר מנסה למגר הטרלות מהסוג הספציפי שביצעו קטפיש ופטריק. לדבריו היקף הספאם במערכת נמצא בירידה קבועה, מאחר והספאמרים מתקשים לנצל אותה במידה דומה כבעבר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות