אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות ופרדי רובינסון ינהלו גישור פלילי צילום: אוראל כהן

הפרקליטות ופרדי רובינסון ינהלו גישור פלילי

כך החליט השופט חאלד כבוב, לאור הסכמתה של הפרקליטות להצעתו בנושא מתחילת השבוע; רובינסון מואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, פגיעה בניהול התקין של תאגיד ועבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך

01.04.2015, 18:25 | תומר גנון
הפרקליטות ואיש העסקים פרדי רובינסון ינהלו הליך גישור פלילי אצל השופט גלעד נויטל במקביל לדיונים בכתב האישום נגדו על עבירות מרמה ודיווח. כך החליט היום (ד') שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, לאור הסכמתה של הפרקליטות להצעתו בנושא מתחילת השבוע.

רובינסון מואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, פגיעה בניהול התקין של תאגיד ועבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך. זאת בגין מעשים לכאורה שביצע בשנים 2005-2008, שבהן כיהן כמנכ"ל ויו"ר מילומור, העוסקת ביזום פרויקטי בנייה, נדל"ן מניב ועבודות תשתית, וכן כמנכ"ל ויו"ר שחר המילניום המחזיקה בחברה המפעילה בתי מלון וקזינו ביוון.

פרדי רובינסון, במרכז (ארכיון), צילום: אוראל כהן פרדי רובינסון, במרכז (ארכיון) | צילום: אוראל כהן פרדי רובינסון, במרכז (ארכיון), צילום: אוראל כהן

על פי כתב האישום, בשנים הרלוונטיות בוצעו בהוראתו של רובינסון משיכות כספים אסורות משחר למילומור במיליוני שקלים. המשיכות בוצעו ללא תמורה וללא בטחונות כדי לספק מימון זמני למילומור, ושלא לשם קידום מטרותיה של שחר. רובינסון, כך נטען, נתן הוראות אישיות לביצוע העברות הכספיות, תוך הסתרתן מרואי החשבון של החברות, ובכך מנע את אזכורן או ציונן בדו"חות הכספיים. הנתונים שהוסתרו כוללים בין היתר עסקאות בעלי עניין, יתרות החובה בין החברות, טובות ההנאה שעברו בין החברות, שעיבודים ערבויות וכיו"ב. ההסתרה בוצעה מדי רבעון בהוראת רובינסון.

יחד עם רובינסון מואשמים בפרשה גם סמנכ"ל הכספים של מילומור בתקופה הרלוונטית, אורן דואדי; היועץ המשפטי, אמיר דינור; ורואת החשבון של מילומור, גליה שלייפר. הפרקליטות גייסה בתיק עד מדינה ששמו נאסר בפרסום.

עורכי הדין נבות תל צור וירון ליפשס באי כוחו של פרדי רובינסון מסרו: "כתב אישום זה עומד בסתירה מוחלטת להתנהלותו של מר רובינסון לאורך השנים הן כאדם והן כאיש עסקים, אשר עמד תמיד בכל התחייבויותיו, החזיר כל שקל והתעקש שלא לעשות תספורת. כתב האישום המדובר עוסק באירועים שהתרחשו לפני למעלה מעשור, והוא בכלל ספיח של פרשה גדולה בהרבה שנחקרה בקול תרועה רמה ונסגרה בקול ענות חלושה. לא מדובר בפעולות שנעשו במחשכים ואף לא בלקיחת כספים לכיסו הפרטי של מר רובינסון, אלא בפעולות גלויות לחלוטין של הלוואות בין חברות במטרה אחת - להיטיב עם חברות אלה ולפעול למענן. הלוואות אלה הוחזרו במלואן. טוב היה לו כתב אישום זה שגרם כבר לנזק עצום למר רובינסון לא היה נולד כלל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה