אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך העונה החדשה של משחקי הכס יכולה להציל את הכלכלה של קרואטיה?

איך העונה החדשה של משחקי הכס יכולה להציל את הכלכלה של קרואטיה?

בשנים האחרונות התיירות בעיר דוברובניק גדלה ב-10% בזכות הצילומים לסדרה. ראש העיר: "אני מקווה שהסדרה תעשה עבור העיר מה ש'שר הטבעות' עשה עבור ניו זילנד"

02.04.2015, 13:15 | בלומברג

למעלה משני עשורים מאז שכוחות סרביה-מונטנגרו הפגיזו את הסוללות העתיקות של העיר דוברובניק, נשמעים שוב קולות הקרב בין חומותיה ההיסטוריות של העיר. אולם הפעם, קולות אלו מתקבלים בברכה על-ידי תושבי העיר.

העיר בעלת הגגות האדומים בחופה הדרומי של קרואטיה מושכת גלי תיירים בזכות צילומי הסדרה "משחקי הכס" הנערכים בה. העונה החמישית, שצולמה גם בספרד ובאירלנד, תגיע למסכים בלמעלה מ-170 מדינות ב-12 באפריל.

צילומים מתוך הסדרה, צילום: באדיבות YES/HBO צילומים מתוך הסדרה | צילום: באדיבות YES/HBO צילומים מתוך הסדרה, צילום: באדיבות YES/HBO

דוברובניק, אתר התיירות העיקרי של קרואטיה, תשמש כעיר מושבו של המלך בסדרה – Kings Landing. הצילומים הנערכים בה יצרו עבודה לאלפי אנשים כניצבים, אנשי צוות ונותני שירותים. בנוסף, נהירת התיירים לעיר המבקשים לצפות בצילומים מביאה עימה עוד משרות בתחום התיירות.

"אני מקווה שהסדרה תעשה עבור העיר מה ש'שר הטבעות' עשה עבור ניו זילנד", אמר לבלומברג ראש העיר אנדרו ולאהוסיק.

אם אכן כך יקרה, תהיה זו ברכה לקרואטיה ולמשקיעיה. במדינה של 4.2 מיליון תושבים, דורגה במקום ה-11 ברשימת השווקים המבטיחים באיחוד האירופי. אולם כלכלת המדינה צנחה ב-12% מאז החל המיתון באיחוד ב-2009 – התכווצות הכלכלית הגדולה ביותר באיחוד אחרי יוון וקפריסין. קרואטיה זקוקה לכמה שיותר עזרה. הראלי של האג"ח באיחוד הציב את התשואה על אג"ח ריבוני של קרואטיה ב-3% - השלישית הגבוהה באיחוד, שוב אחרי קפריסין ויוון.

התיירות קריטית לכלכלתה של קרואטיה ומגלמת שישית מתוצרתה של המדינה. התיירים המבקרים בה בעקבות צילומי "משחקי הכס" מעלים ב-6% את שיעור התיירות לנפש במדינה שהיא השלישית באיחוד. ב-2014 ביקרו בה כ-12 מיליון תיירים. "בשנים האחרונות התיירות בדוברובניק גדלה ב-10% ואני מאמין כי צילומי הסדרה תרמו למחצית מגידול זה", אמר ולאהוסיק והוא ועמיתיו מקווים שבאמצעות הסדרה יוכלו לחזק את המשיכה של קרואטיה כיעד תיירות. כבר עתה מושכת המדינה צילומים לסדרות אחרות וישנם תוכניות להקים פארק שעשועים בהשראת "משחקי הכס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות