אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבדק חשש לחטיפה: סריקות אחר ישראלי שנעדר באזור קריית ארבע צילום: משה בוטביה - סוכנות תצפית

נבדק חשש לחטיפה: סריקות אחר ישראלי שנעדר באזור קריית ארבע

צעיר ישראלי התקשר למשטרת ש"י וסיפר כי הוא וחברו נתקעו עם רכבם בגלל תקר בגלגל, וכי החבר, בן 22, הלך להביא כלי עבודה, אך לא שב. כוחות גדולים של צבא ומשטרה פתחו בחיפושים. לוחמים סורקים בתים בכפר בית ענון הסמוך. הצבא חסם כבישים באזור שבו נרצחו בקיץ האחרון שלושת הנערים. החבר שדיווח נמצא בחקירה, ועדותו מעוררת סימני שאלה

02.04.2015, 18:15 | ynet

חשש לחטיפה של ישראלי באזור הרי יהודה. כוחות גדולים של צבא ומשטרה סורקים את השטח שבין קריית ארבע לכפר בית ענון בחיפוש אחר אזרח ישראלי בן 22 שנעדר באזור. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי בשעה 16:17 נתקבלה שיחה במוקד 100 של המחוז מצעיר שטען כי הוא וחברו נתקעו עם רכבם בגלל תקר בגלגל. הצעיר שהתקשר סיפר כי חברו הלך להביא כלי עבודה כדי להחליף גלגל, אך לא שב. החשש לחטיפה גבר לאחר שחלק מציודו האישי של הנעדר נעלם. הוא לבש קפוצ'ון של קק"ל ומכנסי ג'ינס. החבר שדיווח נמצא בחקירה, ועדותו מעוררת סימני שאלה.

 

 , צילום: דובר צה"ל צילום: דובר צה"ל  , צילום: דובר צה"ל

הרכב של הנעדר וחברו נעצר ליד צומת העוקפים על ציר 60 בין בית ענון לחברון. בסריקות משתתפים מאות חיילים ושוטרים, בהם גם לוחמים מיחידות מיוחדות שהוקפצו לזירה. השב"כ מרכז מאמץ מודיעיני לבדוק אם מדובר בחטיפה. כמו כן, צה"ל מפעיל מזל"טים ובלוני תצפית. החיפושים נפרסים על כל גוש הכפרים שמזרחית לכביש 60 באזור חברון, מבית ענון ועד לכפר בני נעים. הצבא פרס חסימות בצירים המובילים למרחב בית ענון על כביש 60 ועל כביש 35.

השאלות הקשות:

למה עצרו הנעדר וחברו דווקא ליד בית ענון?

למה הנעדר הלך דווקא לכפר ולא לקריית ארבע?

למה השניים לא התקשרו לכוחות הביטחון?

במקביל, לוחמים סורקים בתים בתוך הכפר בית ענון ומחפשים בתוך כלי רכב של פלסטינים. מדובר באזור הסמוך לגזרת גוש עציון ממנה נחטפו שלושת הנערים בקיץ האחרון. הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, ומפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה, קיימו הערב הערכת מצב מיוחדת.הפיגוע אירע ליד גדר המערכת באזור אורנית, שם ניסתה קבוצה של כמה שוהים בלתי חוקיים (שב"חים) להיכנס לשטח ישראל. גם שאר השב"חים נעצרו.

 

בשל הדברים שאומר בחקירה החבר של הנעדר, גובר החשש בשב"כ ובמשטרת ישראל כי מדובר באירוע פלילי שהסתבך. תמונת האירועים שקדמו להודעה על ההיעדרות אינה שלמה, כיוון שככל הנראה חברו של הנעדר אינו אומר את כל האמת לחוקרים. ההערכה במערכת הביטחון היא שהשניים לא היו באזור בנסיבות אזרחיות תמימות, אלא בהקשר פלילי שאותו החבר מנסה להסתיר.

לפי ההערכה, הנעדר נכנס לכפר בית ענון כדי להיפגש עם מישהו, ואז אולי נחטף – אם למטרות סחיטה, או ממניעים לאומניים. לאחר הדיווח של החבר, בצה"ל נקטו מיד בפעולות המתחייבות ועל פי הלקחים שהופקו מהאירוע שבו נחטפו ונרצח שלושת הנערים מגוש עציון. חיילים ושוטרים רבים יצאו לשטח במטרה למנוע מהחוטפים – אם אכן אירעה חטיפה – להעביר את החטוף למקום מסתור. במקביל, הופעלו כל אמצעי האיסוף המודיעיני של השב"כ ושל צה"ל, וגם התקיימה פגישת תיאום בין קציני צה"ל לבין המשטרה הפלסטינית.

הכפר בית ענון ידוע כמקום שבו מתגוררים תושבים רבים המעורבים בתחום גניבות הרכב והסמים וייתכן שזה הרקע לאירוע. בספטמבר 2013 נרצח מצפון לכפר סניריה סמל תומר חזן מבת ים על ידי המחבל נדאל אעמר שעבד איתו יחד במסעדה. חזן פותה אז להגיע לאזור השומרון כדי לבצע עסקה פלילית ואז נרצח. המטרה של הרוצח הייתה לשאת ולתת על שחרור אסירים פלסטינים תמורת גופתו.

מוקדם יותר הבוקר אירע פיגוע דקירה בשומרון. נער פלסטיני מטול כרם שניסה להיכנס לישראל באופן לא חוקי דקר לוחם בגדוד 101 של הצנחנים בפלג גופו העליון בעת בידוק. הלוחם, סמ"ר יואב לייטמן, נפצע קל והשתלט על המחבל ועצר אותו.

הפיגוע אירע ליד גדר המערכת באזור אורנית, שם ניסתה קבוצה של כמה שוהים בלתי חוקיים (שב"חים) להיכנס לשטח ישראל. גם שאר השב"חים נעצרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות