אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: לידר רוכשת 30% מחברת גמל של קיבוץ שריד צילום: תומי הרפז

עכשיו זה רשמי: לידר רוכשת 30% מחברת גמל של קיבוץ שריד

העסקה משקפת לגמל שווי של 117 מיליון שקל. ב-2014 ייצרה חברת מוצרי ההשחזה הכנסות של 220 מיליון שקל, 77% מהן בארה"ב

02.04.2015, 19:23 | גיל קליאן

עכשיו זה רשמי - לידר השקעותהודיעה על רכישת 30% מחברת מוצרי ההשחזה גמל של קיבוץ שריד. תמורת 30% מהחברה תשלם לידר 35 מיליון שקל, כך ששווי גמל מעסקה זו עומד על 117 מיליון שקל. ללידר תהיה אופציה להגדיל את אחזקותיה ל-50% מחברת גמל, תמורת 28.2 מיליון שקל, כאשר סכום זה יכול לגדול ב-3 מיליון שקל נוספים בהתאם לביצועי גמל.

קראו עוד בכלכליסט

גמל עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי השחזה, חיתוך וליטוש בארץ ובעולם. בשנת 2014 היו 77% מההכנסות של גמל הכנסות מייצוא, בעיקר לצפון אמריקה, שם היא פועלת באמצעות חברות בנות בשיקגו ולוס אנג'לס. בתחילת 2015 החלה גמל לפתח פעילות בברזיל עם שותף מקומי, וכן היא נמצאת במגעים לרכישת מפעל בסין כדי להגביר פעילות במזרח אסיה. לחברה 220 עובדים בישראל ו-120 עובדים בארה"ב.

את שנת 2014 סיימה החברה עם מכירות של 220.8 מיליון שקל, עלייה של 9.2%, כאשר הרווח הנקי ירד ב-9.6% לסכום של 6.6 מיליון שקל.

מדובר ברכישה שניה ללידר השקעות בתחום התעשייה, לאחר שביולי 2014 רכשה מחצית ממפעל מתכות פינקלשטיין של משפחת פינקלשטיין תמורת 25 מיליון שקל. מתכות פינקלשטיין מייצרת מוטות מתכת שמשמשים כמוצרי ביניים בתעשייה.

פרט לתחום התעשייה הטרי, פועלת לידר השקעות גם בשוק ההון באמצעות החברה בת לידר שוקי הון, פועלת בנדל"ן בקרואטיה (באמצעות אחזקה בקרקעות בחצי האי איסטריה) וכן בהשקעות בחברות טכנולוגיה וביוטכנולוגיה באמצעות החברה בת הציבורית פולאר תקשורת.

לידר השקעות נרכשה ב-2009 על ידי המיליארדר דן דוד, לאחר שלא עמדה בהתחייבויותיה. דוד עצמו נפטר בשנת 2011, ומאז מחזיקה "קרן דן דוד" בשליטה בלידר השקעות (76% מהחברה), כאשר שותפיה לשליטה הם צחי אפלויג ואלי חורי. קרן דן דוד מנהלת את עזבונו של דוד, והיא מנוהלת על ידי משפחתו של דוד.

צחי אפלויג, צילום: איה בן עזרי צחי אפלויג | צילום: איה בן עזרי צחי אפלויג, צילום: איה בן עזרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אם דן דוד ז״ל היה יודע ....
אם דן דוד ז״ל הי יודע מה צחי אפילויג עושה בכספו הי מתהפך בקברו . אפילויג ביצע טיהור אתני בלידר , העיף ודרס כל מי שיכול היה להביע דעה ולמנוע ממנו את ״ הקומבינה ״ להשתלט על כספי קרן דן דוד ואין מפריע ! יאיר פודים , רגינה אונגר ״ הפריעו ״ ועפו , ודני ברק המסכן קפץ .... משברון לב!!!
דב , תל אביב  |  04.04.15
4.
בקרוב צחי אפילויג יודיע על פירוק
גורלה של גמל החברה המצוינת יהיה כגורל אי . אי. אר , גרינסטון , ואר . וי בי . את כולן צחי רכש , לקח שכר עתק ופירק , והשאיר את בעלי המניות ״ ערומים״. אבל לכל תעלול יש גבול וסוף .... עיסקת גרינסטון - אר.וי . בי. , בחקירת הרשויות בישראל ובארה״ב. עורך דין רנן גרשט ואופיר נאור - פענחו את הקומבינה , ובקרוב התביעה נגד צחי אפילויג .
עופר , תל אביב  |  04.04.15
לכל התגובות