אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסטל פאלאס הרוויחה 23 מיליון ליש"ט בעונת 2013/14 צילום: איי פי

קריסטל פאלאס הרוויחה 23 מיליון ליש"ט בעונת 2013/14

הכנסות הקבוצה האנגלית שעלתה לפרמיירליג טיפסו ביותר מ-75 מיליון ליש"ט והרווחים גדלו ביותר מ-17 מיליון ליש"ט

05.04.2015, 13:48 | שירות כלכליסט

קריסטל פאלאס האנגלית רשמה רווח לפני מס של 23 מיליון ליש"ט ונהנתה מהכנסות שיא בעונה הראשונה שלה בחזרה בפרמיירליג.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני קריסטל פאלאס. הקבוצה עלתה מהצ שחקני קריסטל פאלאס. הקבוצה עלתה מהצ'מפיונשייפ ב-2013, אז הרווח עמד על 5.3 מיליון ליש"ט בלבד וההכנסה הסתכמה ב-14.5 מיליון ליש"ט. | צילום: איי פי שחקני קריסטל פאלאס. הקבוצה עלתה מהצ

הקבוצה עלתה מהצ'מפיונשייפ ב-2013, אז הרווח עמד על 5.3 מיליון ליש"ט בלבד וההכנסה הסתכמה ב-14.5 מיליון ליש"ט.

לפי התוצאות הפיננסיות עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ביוני 2014, ההכנסות טיפסו ל-90.4 מיליון ליש"ט. "השיפור ברווח נובע מעלייה בהכנסות מחוזי שידור, זאת בשילוב עם תכנון פיננסי חסכני", מסר יו"ר הקבוצה סטיב פאריש. ההכנסות משידור עמדו על 74.1 מיליון ליש"ט.

העונה האחרונה הייתה הראשונה תחת חוזה השידור החדש של הפרמיירליג בגובה 3 מיליארד ליש"ט לשלוש שנים.

"הקבוצה הוציאה קרוב ל-26 מיליון ליש"ט על שחקנים ותשתיות", הוסיף פאריש. "רכשנו את מגרש האימונים, התקנו מגרש חדש עם חימום תת קרקעי ופיתחנו את אקדמיית הנוער. כמו כן, בנינו מסעדה ופאב מודרניים ושיפרנו את אזורי ההסעדה בסלהרסט פארק. הרווח מעונת 2013-14 הושקע ברובו מחדש, ו-22.3 מיליון ליש"ט נוספים הושקעו ברכישת שחקנים. הנתונים כוללים פיצוי לניוקאסל יונייטד עבור העסקת אלן פארדיו בינואר".

בתוך כך, הבעלים של לידס מאסימו סלינו טען כי רד בול הגישה הצעה לרכישת המועדון המשחק בליגת המשנה.

סלינו, שבשלב זה אינו מורשה להיות בעלים של קבוצה בפוטבול ליג, אמר כי בעלי אחזקת השליטה בלידס, אלאונורה ספורט שוקלת את ההצעה. אולם היו"ר של לידס, אנדרו אומברס אמר בתגובה ל-BBC כי אינו מודע להצעה מרד בול.

"ישנה הצעה. לא הייתי מודע אליה אך שוחחתי כרגע עם ג'יאמפולו קאבוני, אחד הדירקטורים של אלאנורה ספורט, והוא אמר לי שרד בול הגישו הצעה למועדון. בעלי המניות יצטרכו לשקול אותה, איני יודע מה יחליטו", אמר סלינו ליורק שייר איבנינג פוסט.

ענקית המשקה הקל היא כבר הבעלים של שלוש קבוצות: ר.ב. לייפציג בגרמניה, רד בול זלצבורג באוסטריה וקבוצת הכדורגל האמריקאית ניו יורק רד בולס. כמו כן, בבעלותה שתי קבוצות המתחרות בפורמולה 1.

בנובמבר, לאחר שנפוצו שמועות דומות על רצונה לרכוש את לידס, פרסמה רד בול הכחשה: "לרד בול אין שום תכניות להשתלט על לידס או לרכוש אחזקה במועדון".

על סלינו נאסר בדצמבר לנהל את הקבוצה, זאת בעקבות הרשעתו בבית משפט איטלקי בהעלמת מס. ההשעייה מסתיימת ב-4 במאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות