אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר לן בלווטניק קנה את הדירה היקרה ביותר בניו יורק ב-77 מיליון דולר

המיליארדר לן בלווטניק קנה את הדירה היקרה ביותר בניו יורק ב-77 מיליון דולר

הדופלקס בן חמשת החדרים נקנה במחיר הגבוה ביותר עבור דירה בבניין קו-אופ בעיר. הוא נמצא במיקום מבוקש מול גן החיות בסנטרל פארק. מי היו הבעלים הקודמים?

05.04.2015, 13:35 | שירות כלכליסט

לן בלווטניק, המיליארדר היהודי ממוצא אוקראיני שבבעלותו וורנר מיוזיק גרופ, רכש דירה יוקרתית בניו יורק ב-77.5 מיליון דולר. זהו המחיר הגבוה ביותר ששילמו בניו יורק עבור דירה בבניין קו-אופ, שיטה שמאפשרת לוועד הדיירים לקבוע מי זכאי לגור בו.

קראו עוד בכלכליסט

בלווטניק הוא בעל השליטה בחברה כלל תעשיות הישראלית (כת"ש) שמחזיקה ב־75% במשאב שאחזקותיה העיקריות הן מונופול המלט נשר (100%) ואחזקה משותפת שווה עם משפחת לבנת בחברת תעבורה.

הבניין בו קנה לן בלווטניק את הדופלקס, צילום: גוגל הבניין בו קנה לן בלווטניק את הדופלקס | צילום: גוגל הבניין בו קנה לן בלווטניק את הדופלקס, צילום: גוגל

בניו יורק טיימס דיווחו כי מדובר בדופלקס מרווח עם חמישה חדרי שינה בשדרה החמישית בניו יורק, מול גן החיות בסנטרל פארק. זהו המחיר הגבוה ביותר ששילמו בניו יורק עבור דירה בבניין קו – אופ. השיא הקודם נקבע בקיץ 2014, אז שילם מנהל קרנות הגידור ישראל "איזי" אנגלנדר 71 מיליון דולר עבור דירה המתפרסת על שתי קומות בפארק אווניו.

הדירה המרווחת של בלווטניק שוכנת בקומות ה-11 וה-12 בבניין בפינת השדרה החמישית. מלבד סכום הרכישה הגבוה, בטיימס מדווחים כי תשלומי התחזוקה החודשיים עומדים על מעל 21 אלף דולר. בלווטניק רכש אותה מוודי ג'ונסון, הבעלים של קבוצת הפוטבול ניו יורק ג'טס.

הבניין עצמו שנבנה ב-1931, כולל 16 קומות ו-24 דירות. לאורך השנים התגוררו במקום דמויות בולטות מתעשיית הבידור.

בלווטניק, המחזיק גם באזרחות אמריקאית, הוא המייסד והיו"ר של חברת האחזקות אקסס תעשיות (Access Industries). שווי ההון שלו נאמד ב-18.5 מיליארד דולר, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג הוא רכש את הדירה ביחד עם אשתו אמילי. לבני הזוג בית גם בלונדון ונכסים ברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות