אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ליסין בת"א נמכר לחברת גינדי-פרידמן בכ-270 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בית ליסין בת"א נמכר לחברת גינדי-פרידמן בכ-270 מיליון שקל

230 מיליון שקל יקבלו בעלי הקרקע שאול רחמים, רונן חצור, יונה שמש, וזמיר ג'ורי, ו-43 מיליון שקל תקבל חברת אזורים שלה זכויות בעסקת קומבינציה שנחתמה בעבר

05.04.2015, 13:14 | אמיתי גזית

חברת גינדי-פירדמן שבבעלות בני הזוג אייל פרידמן וטל גינדי תרכוש יחד עם חברה פרטית נוספת מאזור השרון את המגרש עליו עומד בניין בית ליסין ברחוב ויצמן בתל אביב. השותפות תשלם 230 מיליון שקל לבעלי הקרקע שאול רחמים בעל חברת מארשז, רונן חצור, יונה שמש, וזמיר ג'ורי, ו-43 מיליון שקל לחברת אזורים שלה זכויות בעסקת קומבינציה שנחתמה בעבר.

קראו עוד בכלכליסט

שרגא פריד מחברת צמרת אביב שתיווך בעסקה מעריך כי זו העסקה היקרה בארץ אי פעם למכירת מגרש לבנייה רוויה.

הרוכשים ייהנו מנכס המניב 4.5 מיליון שקל מדמי השכירות של תיאטרון בית ליסין, ארבעה בנקים ובית קפה, ובנוסף יקימו בסמוך ברחוב זכרון יעקב מגדל שעל פי התב"ע התקפה יתנשא לגובה של 28 קומות ויכול להכיל 88 דירות.

דרור נגל, מנכ"ל אזורים, צילום: נמרוד גליקמן דרור נגל, מנכ"ל אזורים | צילום: נמרוד גליקמן דרור נגל, מנכ"ל אזורים, צילום: נמרוד גליקמן

בחודש ינואר נפוצו פרסומים ולפיהם קבוצת טדי שגיא מנהלת מגעים לרכישת זכויות הבנייה של מגדל בית ליסין. אולם מנכ"ל אזורים דרור נגל אמר אז ל"כלכליסט": "סיכוי נמוך למכירת בית ליסין לטדי שגיא. בחברה שוקלים לממש את זכות הסירוב או למכור אותה".

אזורים התקשרה עם מארשז בעסקת קומבינציה ומחזיקה כיום בכ־48% מהזכויות במגדל ובזכות סירוב ראשונה בעסקת המכירה אשר תאפשר לה לרכוש את מלוא הזכויות בקרקע. 

נגל ציין אז כי "החיים שלי קלים כי יש לי זכות סירוב, אני יכול להציע לקנות במחיר הזה או לחלופין אני יכול למכור את זכות הסירוב. אני מגיע משוק ההון ורגיל לבחון את המספרים, אבל ברור שהמיקום הוא מצוין ויוקרתי וזה גם נמצא מחוץ להשפעת רגולציה כזו או אחרת שהממשלה מכוונת לזוגות הצעירים. אשמח לבנות או למכור במחיר הנכון". הוא הוסיף כי מתעניינים רבים פנו אל אזורים בנוגע לרכישת הקרקע.

מתחם בית ליסין נמכר בשנת 2000 מההסתדרות לקבוצת משקיעים בהובלת קבוצת רחמים, תמורת 14.2 מיליון דולר. ב-2006 רכש בעלי אזורים דאז שעיה בוימלגרין 52% מהקרקע במסגרת עסקת קומבינציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות