אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ונצואלה במשבר כלכלי: עכשיו יש שם מחסור גם בנייר טואלט צילום: רויטרס

ונצואלה במשבר כלכלי: עכשיו יש שם מחסור גם בנייר טואלט

מלונות מבקשים מאורחיהם להביא אתם נייר טואלט וסבון. מלונות גדולים נאלצים לרכוש מוצרי יסוד אחרים בשוק השחור

06.04.2015, 13:04 | שירות כלכליסט

המחסור במוצרים חיוניים בוונצואלה הולך ומחמיר, עד כדי כך שבתי מלון ברחבי המדינה החלו לבקש מהאורחים להביא עמם נייר טואלט וסבון מהבית.

קראו עוד בכלכליסט

"זו סיטואציה קיצונית", סיפרה סיניה קומצ'ו, הבעלים של מלון בוטיק בשולי הפארק הלאומי 'סיירה נבאדה'. "כבר למעלה משנה שאין לנו נייר טואלט, סבון, חלב, קפה או סוכר, ולכן אנחנו אומרים לאורחים לבוא מוכנים מראש".

מלונות גדולים יותר מצליחים להתגבר על המחסור על ידי רכישת נייר טואלט ומוצרי יסוד אחרים ממבריחים בשוק השחור, שגובים מחיר הגבוה פי 6 מהמחיר המקובל. אולם מלונות קטנים יותר שבבעלות משפחתית לא תמיד מצליחים להרשות לעצמם לשלם מחירים מופקעים, כך שלעיתים הם נשארים בלי כלום.

קונים בסופרמרקט בקרקס אוגרים חבילות של נייר טואלט, צילום: רויטרס קונים בסופרמרקט בקרקס אוגרים חבילות של נייר טואלט | צילום: רויטרס קונים בסופרמרקט בקרקס אוגרים חבילות של נייר טואלט, צילום: רויטרס

קומצ'ו מודה שהיא מסרבת לרכוש נייר טואלט בשוק השחור מתוך עיקרון. "בשוק השחור צריך לשלם 110 בוליבר (חצי דולר) עבור גליל נייר טואלט, שבדרך כלל עולה 17 בוליבר (0.08 דולר) בסופרמרקט". לדבריה, היא אינה מוכנה לקחת חלק בשחיתות של השוק השחור "ואין לי ארבע שעות פנויות ביום לעמוד בתור לנייר טואלט בסופר".

עם זאת, בתקופה האחרונה, הרשויות במדינה החלו לפעול למנוע מאנשים להעביר ציוד בסיסי ברחבי המדינה, וזאת בניסיון לבלום את זרם המוצרים המוברחים. פירוש הדבר, שהנייר הטואלט שמביאים עימם האורחים במלון של קומצ'ו עלול להילקח מהם על ידי הרשויות עוד לפני הגעתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות