אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תראו את מי הכתיר "פורבס המזרח התיכון" כערבי השני בעושרו בעולם

תראו את מי הכתיר "פורבס המזרח התיכון" כערבי השני בעושרו בעולם

הראשון ברשימה נותר אלווליד בין טלאל אל סעוד עם הון של 22.6 מיליארד דולר. במקום השני דורג דווקא ג'וזף ספרא היהודי יליד לבנון; צניחת מחירי הנפט בחודשים האחרונים לא פגעה משמעותית בהונם של 100 הערבים העשירים ביותר והוא טיפס ל-174.37 מיליארד דולר

07.04.2015, 11:55 | שירות כלכליסט

הנסיך הסעודי אלווליד בין טלאל אל סעוד שמר על מקומו גם השנה כערבי העשיר בעולם, בזכות הון מוערך של 22.6 מיליארד דולר, כך עולה מרשימת העשירים שפרסם מגזין 'פורבס במזה"ת'. הבנקאי היהודי ג'וזף ספרא דורג שני עם הון של 17.3 מיליארד דולר. הוא אמנם פועל בברזיל ובעל השקעות נרחבות בארץ, אך במקור הוא מלבנון.

קראו עוד בכלכליסט

מהרשימה עולה עוד, כי צניחת מחירי הנפט בחודשים האחרונים לא פגעה משמעותית בהונם של הערבים העשירים והונם המצרפי של 100 העשירים ביותר טיפס ל-174.37 מיליארד דולר, עלייה של 8.3 מיליארד דולר לעומת השנה שעברה.

במקביל, מספר המיליארדרים עלה אף הוא: הרשימה מורכבת השנה מ-49 מיליארדרים, לעומת 45 בשנה שעברה. אף שהרשימה כוללת גם 15 שמות חדשים, היא לא השתנתה באופן מהותי לעומת הדירוגים הקודמים ומצביעה על הדומיננטיות של האליטה והשושלות הוותיקות, ביניהן משפחות מנסור וסוויריש המצריות ומשפחת חרירי הלבנונית.

הנסיך הסעודי אלווליד בין טלאל. הערבי העשיר בעולם , צילום: בלומברג הנסיך הסעודי אלווליד בין טלאל. הערבי העשיר בעולם | צילום: בלומברג הנסיך הסעודי אלווליד בין טלאל. הערבי העשיר בעולם , צילום: בלומברג

56 מבין 100 העשירים ברשימה חוו עלייה בהון שלהם בשנה האחרונה, בעוד ש-23 ספגו ירידה בשווי ההון האישי. העשירים ברשימה מגיעים מ-12 מדינות, כשסעודיה אחראית למספר הרב ביותר של נציגים – 41 מתוך כלל המאה, המחזיקים בהון מצרפי של 65.88 מיליארד דולר.

הבנקאי הברזילאי ג הבנקאי הברזילאי ג'וזף ספרא הבנקאי הברזילאי ג

הרכבת הרשימה הנוכחית התבססה על דירוג המיליארדרים הבינלאומי של מגזין 'פורבס' האמריקאי, שהתפרסם בחודש שעבר.

5 הערבים העשירים בעולם:

1. הנסיך אלווליד בין טלאל, סעודיה: 22.6 מיליארד דולר

2. ג'וזף ספרא, לבנון/ברזיל: 17.3 מיליארד דולר

3. מוחמד אל אמודי, סעודיה: 10.8 מיליארד דולר

4. עבדאללה בין אחמד אל ע'וייר, איחוד האמירויות הערביות: 6.4 מיליארד דולר

5. נאסף סוויריש, מצרים: 6.3 מיליארד דולר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות