אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר גולדפינגר יקבל ריבית של 9.3% על הלוואה למדיפאואר שבשליטתו צילום: חנוך גריזינסקי

יאיר גולדפינגר יקבל ריבית של 9.3% על הלוואה למדיפאואר שבשליטתו

מדובר באשראי כולל של 12 מיליון דולר, שחברת הנדל"ן לא יכולה לשלם בשלב זה. החברה: "לא קיימת בהסדר הטבה לבעל השליטה"

07.04.2015, 11:54 | גיל קליאן

לחברת הנדל"ן המחוקה מדיפאואר אין כסף להחזיר הלוואות לבעל השליטה והיו"ר שלה, יאיר גולדפינגר, בסכום של 12 מיליון דולר. כך עולה מדיווח של החברה היום (ג') שחשף כי בתקופת ההארכה לאשראי היא תשלם לגולפינגר, ממייסדי מיראביליס שחלק באקזיט של 407 מיליון דולר, ריבית שנתית של 9.3%.

קראו עוד בכלכליסט

על רוב ההלוואה מדובר בתנאי אשראי משופרים - משום ש-10 מיליון דולר מהסכום ניתנו לחברה בריבית של 10%. על אותו סכום החברה תשלם החל מ-1 במאי ועד למועד הפירעון החדש, 31 באוקטובר, ריבית של 9.3%. האשראי הנוסף של 2 מיליון דולר היה אמור להיפרע ב-31 במרץ, כאשר הוא ניתן לחברה על ידי גולפינגר בריבית שנתית של 4.8%. כעת קפץ שיעור הריבית על אותה הלוואה ל-9.3%.

יאיר גולפינגר, צילום: חנוך גריזינסקי יאיר גולפינגר | צילום: חנוך גריזינסקי יאיר גולפינגר, צילום: חנוך גריזינסקי

שיעור הריבית על התקופה הנוספת נקבע על ידי פירמת BDO זיו האפט, שביצעה עבור החברה הערכה על שיעור הריבית הנהוג בשוק לאשראי דולרי של 12 מיליון דולר לתקופה של חצי שנה. החברה לא פירסמה את העבודה של BDO, ולא ציינה מה היתה עלותה והאם החברה נטולת המשאבים היתה צריכה לשאת במימונה.

המקורות המתוכננים לתשלום ההלוואות מגולדפינגר הם מכירת נכסים בקנדה. החברה ציינה כי היא חתמה הסכם למכירת נכס אחד, ומנהלת מגעים למכירת יתר הנכסים. עם זאת סייגה החברה כי "יובהר כי אין וודאות כי הסכם המכר ו/או יתר העסקאות, ככל שיבשילו לכדי הסכמים מחייבים, יושלמו. לפיכך, פנתה החברה למלווה להאריך את מועד פירעונן של ההלוואות האמורות".

דירקטוריון החברה טען בדיווח כי "נראה כי לא קיימת בהסדר המוצע הטבה בעל השליטה לרבות דיבידנד מוסווה". הנימוקים של הדירקטוריון לקבלת התנאים היו קודם כל העובדה כי לחברה לא עומדים מקורות מימון חליפיים, וכי היא נדרשת לפרוע אשראי אחר ולממן פעילות שוטפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות