אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחזיות שיקבעו את גורל רדוור

השורה התחתונה

התחזיות שיקבעו את גורל רדוור

חברת אבטחת המידע שבקופתה 350 מיליון דולר מתכוננת לפרסום תוצאות הרבעון הראשון של 2015. למרות ההסכם החדש שבדרך, רדוור של משפחת זיסאפל מגיעה ליום התוצאות עם ציפיות נמוכות

08.04.2015, 07:32 | שלומי כהן

עונת הדו"חות לרבעון הראשון תצא לדרכה השבוע, וענקית האלומיניום אלקואה (AA) תהיה כרגיל הראשונה בתחומה לפרסם תוצאות הלילה אחרי המסחר. הסנונית הראשונה במגזר הטכנולוגי תהיה אינטל (INTC), בשלישי הבא, וכבר אתמול שחררה סמסונג את עיקרי התוצאות שלה לרבעון שנחתם בחודש מרץ. המכירות של ענקית השבבים והאלקטרוניקה הקוריאנית היו מתחת לצפי, ואילו הרווח התפעולי עלה עליו.

אף שהמדדים, בהם דאו ג'ונס S&P500 ונאסד״ק, נושקים לשיאים רב־שנתיים, הציפיות מהרבעון הראשון של 2015 די נמוכות. מגזר חיפושי הנפט ממשיך לסבול מהמחירים הנמוכים. היצואניות האמריקאיות, במיוחד חברות הטכנולוגיה, נפגעו מהתחזקות הדולר, כפי שאינטל וסנדיסק (SNDK) כבר הקדימו להזהיר.

מתוך הישראליות הגדולות צ'ק פוינט (CHKP), מלאנוקס (MLNX), אורבוטק (ORBK) ורדוור (RDWR) כבר הודיעו על תאריך לפרסום התוצאות, והסירו חשש מאזהרת רווח מוקדמת אצל מי מהן.

מלאנוקס. יש תאריך לדוחות מלאנוקס. יש תאריך לדוחות מלאנוקס. יש תאריך לדוחות

 

2015 כשנת המהפך של אבטחת המידע

רדוור, שתפרסם את תוצאותיה ב־30 באפריל, נסחרת בנאסד"ק מאז 1999. החברה נוסדה בשנות התשעים על ידי המנכ"ל רועי זיסאפל ותחת המטרייה של קבוצת רד שבבעלות אביו יהודה, היום יו"ר החברה, ודודו זוהר. אלה השכילו לפני עשור להרחיב את פעילות החברה מאופטימיזציה של עומסים והאצת אפליקציות ברשת לאבטחה עם התמקדות במניעת התקפות סייבר שמשתקות אתרים.

אחרי הרבה שנים שבהן תחום אבטחת המידע נחשב למנוע צמיחה מבטיח, אבל כזה שלא מרבים לדבר עליו כל עוד המכירות לא משמעותיות, נראה ש־2015 תהיה שנת המהפך. זו תתבטא גם במחיר המניה, שכן המכירות של פתרונות אבטחה צפויות לנסוק עד סוף השנה לכמחצית כלל המכירות של רדוור. למיתוג של רדוור כמניית צמיחה בענף האבטחה יש משמעות רבה. חברות מובילות בתחום זוכות למכפילי מכירות או רווחים הגבוהים פי כמה מכפי שמקבלת רדוור היום. זאת בניכוי המזומנים מהשווי, שנראה כי חצו ברדוור את רף ה־350 מיליון דולר בסוף מרץ ‑ יותר מ־35% משווייה.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות בתחומי ה־IT יוצרות הזדמנויות גדולות בעבור חברות מסוגה של רדוור, שכבר שנות דור מתמחה בתשתית הרשת. ביבמ, לקוחה חשובה של רדוור, מגדירים את השינויים בענף כ"סערה מושלמת" שמקורה בשלושה תהליכים מקבילים: התמקדות בביג דטה, מעבר למחשוב ענן ו"האינטרנט של הדברים" (כלומר חיבור התקנים ממוחשבים לתשתית האינטרנט).

לשם המחשת היקפי המחשוב בעולם היום, סמארטפון מעניק למשתמש יותר כוח מחשוב מאשר היה לסוכנות החלל האמריקאית כשהנחיתה אנשים על הירח אי אז בשנת 1969.

הצורך באבטחת מידע עולה לדיון זה שנים, אבל גניבת כרטיסי אשראי ברשת כמעט לא הפריעה לאף אחד. הדלפותיו של אדוארד סנודן לפני שנתיים הן שגרמו לממשלות לרעוד ‑ ולהתחיל לפעול. ברמה הארגונית הפרטית הדלפת המיילים המביכים מאולפני סוני בסוף 2014 לא השאירה אף מנהל אדיש לצורך בפתרונות אבטחה של ממש.

רדוור מגדילה השקעות במו"פ לקראת הסכם חדש

רדוור מגיעה ליום התוצאות עם ציפיות נמוכות. בדיווח הקודם בסוף ינואר הכתה החברה את הצפי המוקדם אבל הציגה תחזיות מכווצות למכירות ולרווח למניה - מה שריסק אותה במסחר. משיא של כמעט 24 דולר ערב התוצאות קרסה המניה ל־19 דולר, אבל מאז התאוששה בהדרגה והיום נסחרת סביב 21 דולר.

בשיחת האנליסטים האחרונה הפתיעה הנהלת רדוור כשהסבירה שישנן סיבות טובות לתחזיות הנמוכות מהצפי בשורת הרווח. החברה, כך הוסבר, מגדילה את השקעותיה במו"פ לקראת חתימה על הסכם שיווק חדש עם חברה מובילה, ששמה לא נחשף. זה אמור להניב תרומה משמעותית משנת 2016 ואילך.

בבנק ההשקעות אופנהיימר, שהעניק לרדוור המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של 24 דולר, מעריכים שההסכם יוכרז רשמית ברבעון הנוכחי, וכי מדובר בשיתוף פעולה עם אחת מחברות ציוד הרשתות הגדולות. להערכת אנשי הבנק, אותה ענקית בחרה לשלב את פתרונות האבטחה של רדוור בפלטפורמה מרכזית שלה עבור מרכזי אחסון נתונים - שוק ענק שצפוי לצמוח במידה ניכרת בשנים הקרובות במקביל לגידול בביג דטה.

שיתופי הפעולה לא תמיד הניבו הכנסות

לרדוור כבר יש הסכמי שיווק ושיתופי פעולה עם כמה חברות גדולות. לא תמיד ההסכמים הללו הניבו את ההכנסות המשמעותיות שקיוו להן עם הכרזתם. זכור לרעה ההסכם שנחתם לפני כשלוש שנים עם ג'וניפר (JNPR), שגסס במקביל לבעיות הפנימיות של החברה, שהתמקדה בחדשנות ברשתות תקשורת. הסכם נוסף, שלפיו רדוור מספקת רכיבי DDoS לפרויקטים של צ'ק פוינט, מציג צמיחה מרבעון לרבעון, אם כי עדיין לא תרם הרבה.

כמו כן, ישנו אותו רומן ארוך שנים של רדוור עם יבמ, שאף הגיע ב־2010 להצעת רכש שנדחתה במחיר של 23.50 דולר למניה. נראה כי כמו מלאנוקס, רדוור מספקות פתרונות ל־SoftLayer - רשת מרכזי אחסון נתונים של יבמ ברחבי העולם.

ענקית ציוד הרשתות סיסקו (CSCO) משתפת פעולה גם היא עם רדוור מאז שזו יצאה מנישת ניהול העומסים, אבל גם עם כל מתחרותיה ‑ סיטריקס (CTXS), F5 (FFIV) ו־A10 (ATEN) האמריקאיות.

סיסקו, צילום: בלומברג סיסקו | צילום: בלומברג סיסקו, צילום: בלומברג

בשוק מצפים שבסוף החודש תדווח רדוור על מכירות של כ־58 מיליון דולר ועל רווח למניה של 22 סנט ברבעון הראשון. בהיעדר אזהרת רווח נראה כי בצפי היא עמדה, לכל הפחות.

אלא שכמו בעת פרסום התוצאות הקודמות, שאליהן מיהרו המשקיעים להגיב, גם כעת הם צפויים להתנהל בעיקר כתגובה לרבעון השני של 2015 ולהסכם החדש, אם ייחתם ואם פרטיו ייוודעו עד יום התוצאות.

הכותב הוא יועץ ומשקיע בני"ע שונים

 

השורה התחתונה: המשקיעים נוהגים להגיב במהירות לתחזיות של רדוור, וצפויים לעשות זאת גם הפעם - במיוחד אם יתפרסמו פרטיו של ההסכם המתבשל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות