אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקץ לקרנבל מחוץ לחנויות אפל: החברה רוצה שתזמינו מוצרים ברשת צילום: בלומברג

הקץ לקרנבל מחוץ לחנויות אפל: החברה רוצה שתזמינו מוצרים ברשת

"הימים שבהם לקוחותינו עמדו בתור והצליבו אצבעות בהמתנה למוצר חלפו", נכתב במזכר פנימי של החברה שדלף. אפל הבינה שההמתנה הממושכת פוגעת במשתמשים - והחליטה לעודד רכישת מכשירים באתר שלה ולא נהירה לחנות הפיזית

08.04.2015, 11:47 | עומר כביר
הסוף לתורי הענק סביב חנויות אפל? לקראת השקת האפל ווטש מאמצת ענקית הטכנולוגיה מדיניות שנועדה לעודד לקוחות להפסיק להמתין בתור שעות ואף ימים למוצר החדש ביותר של החברה, ותחת זאת פשוט להזמין את המוצר ברשת ולקבלו במשלוח עד הבית.

קראו עוד בכלכליסט

המחזה המוכר חוזר על עצמו לפני כל השקה משמעותית של אפל: גדודי מעריצים שטופי מוח עומדים ימים מראש מול חנויות החברה, על מנת להיות הראשונים בעולם שקונים את המוצר החדש. הנחה סבירה הינה שאפל תומכת בהתנהגות זו, שמייצרת בעבורה פרסום בחינם. ואולם, מזכר שכתבה מנהלת המסחר הקמעונאי והמקוון של החברה, אנג'לה ארנטס, ושנחשף באתר ביזנס אינסיידר, מראה שהחברה שואפת לקדם מדיניות שונה.

תור מחוץ לחנות אפל, שצולם ביום השקת האייפון 6 תור מחוץ לחנות אפל, שצולם ביום השקת האייפון 6 תור מחוץ לחנות אפל, שצולם ביום השקת האייפון 6

"המתינו בתור ברשת", מכריזה כותרת המזכר, שמיועד לעובדי חנויות אפל. “הימים שבהם לקוחותינו המתינו בתור והצליבו אצבעות בהמתנה למוצר חלפו. האפליקציה והחנות המקוונת של אפל מקלות משמעותית על רכישת האפל ווטש והמקבוק החדש. לקוחו ידעו בדיוק מתי המוצר שלהם יגיע. מדובר בשינוי משמעותי, ואנחנו זקוקים לעזרתכם על מנת לחולל אותו. ספרו ללקוחותיכם שהזמינות ברשת גדול יותר, והראו להם עד כמה קל להזמין. אתם תעשו להם את היום".

המעריצים ממתינים למוצרים גם בתנאי מזג אוויר לא סימפטיים המעריצים ממתינים למוצרים גם בתנאי מזג אוויר לא סימפטיים המעריצים ממתינים למוצרים גם בתנאי מזג אוויר לא סימפטיים

השינוי שמקדמת ארנטס מגיע לאחר הביקוש העצום לאייפון 6 ולאייפון 6 פלוס, בגינו היה כמעט בלתי אפשרי לרכוש את המכשיר בחנויות, והמוכרים נאלצו שוב ושוב להפנות צרכנים מאוכזבים לאתר החברה (שגם שם היו זמני ההמתנה ארוכים במיוחד). כעת, עם השקת האפל ווטש, עתיד להפוך נוהג זה למדיניות רשמית ועובדים יתבקשו להפנות לקוחות מהחנות הפיזית לאתר.

שינוי המדיניות לא יתמצה בכך. מתמונות שצורפו למזכר, נראה שהשעונים החכמים של אפל לא יוצגו באופן שמאפשר לכל מבקר לשחק אתם (כפי שנהוג בכל מוצר אחר של החברה שמוצג בחנותיותיה), אלא יוצבו תחת מעטה זכוכית. לקוחות שיבקשו להתנסות במוצר החדש ייאלצו לתאם מראש ולקבוע פגישה דרך אתר החברה, ולא תהיה אפשרות פשוט להיכנס ולשחק עם המוצר. עם זאת, ייתכן שמדיניות זו תקוים רק בין ה-10 באפריל, מועד התחלת המכירה המוקדמת של האפל ווטש, ל-24 באפריל, מועד ההשקה ותחילת המכירה בפועל של השעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות