אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: מכשירי אנדרואיד מאובטחים בדיוק כמו האייפון

גוגל: מכשירי אנדרואיד מאובטחים בדיוק כמו האייפון

מפתחת האנדרואיד פרסמה דו"ח על מצב אבטחת המידע במערכת ההפעלה שלה. באופן מפתיע המספרים מצביעים על כך שהמשתמשים אינם חשופים לסכנת פריצה כמו שאפל ניסתה לרמוז בקיץ שעבר

08.04.2015, 17:18 | רפאל קאהאן

"99% מהנוזקות הידועות בסמארטפונים מכוונות למכשירי אנדרואיד" - כך אמר טים קוק, מנכ"ל אפל, במהלך כנס המפתחים של החברה בקיץ שעבר. עקיצה ברורה לכיוונה של גוגל. קוק אף הוסיף וטען כי האייפון נהנה מרמת אבטחה גבוהה הרבה יותר. בתגובה, השבוע גוגל פרסמה את הדו"ח השנתי שלה בתחום אבטחת המידע שמערער על נתוני קוק.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח בין השאר מפרט את מצב האקו-סיסטם של אנדרואיד, הכולל למעלה ממיליארד מכשירים פעילים. הנתונים נאספו דרך כלי אבטחת המידע Verify Apps שהחברה התקינה בשנה שעברה בחנות האפליקציות גוגל פליי. המספרים של גוגל מראים שמספר המכשירים שנפגעו מאפליקציה זדונית אחת לפחות במהלך השנה שעברה עומד על 1.5 מיליון - פחות מ-0.15% מכלל מכשירי אנדרואיד שאינם פרוצים ומתמשים בשירותיה הרשמיים של גוגל. ענקית החיפוש מתייחסת לכל אפליקציה המבצעת פישינג, ניסיון הונאה או כוללת וירוס או טרויאני כזדונית.

המלחמה הנצחית בין אפל וגוגל על שוק הסמארטפונים, עיבוד: ניצן סדן המלחמה הנצחית בין אפל וגוגל על שוק הסמארטפונים | עיבוד: ניצן סדן המלחמה הנצחית בין אפל וגוגל על שוק הסמארטפונים, עיבוד: ניצן סדן

חלק ממכשירי אנדרואיד כוללים גרסה פרוצה או מקומית של אנדרואיד שאינה משתמשת בשירותי גוגל. בין השאר ניתן לכלול ברשימה זו את המוצרים של חברת אמזון ושל יצרניות סיניות המתמחות בסמארטפונים מוזלים. אם כוללים את מספרים אלו, אז מספר המכשירים המותקפים מזנק כבר ל-12.5 מיליון. אבל גם אז, מדובר רק ב-1% מכלל מכשירי האנדרואיד בעולם.

עוד נתונים מעניינים שעולים מהדו"ח מבוססים על הפיזור הגיאוגרפי של המכשירים שנפגעו. שלא במפתיע, רוסיה מובילה את הטבלה עם כ-5% מהמכשירים הנפגעים. במקום השני נמצאת איחוד האמירויות, ואת המקום השלישי מובילה הודו. המדינות בהן נצפו הכי פחות נוזקות היו יפן, דרום קוריאה אירלנד וסין.

בסך הכל, הדו"ח מראה כי רמת האבטחה באנדרואיד סבירה גם ביחס למערכות הפעלה אחרות והוא מפריך הרבה מהדעות הקדומות על מערכת ההפעלה. מן הדו"ח גם עולה שגוגל מודעת מאוד לפרצות שהתגלו במהלך השנה באנדרואיד. החברה עשתה מאמצים רבים על מנת לחסום את הפרצות הללו והיא מתגאה בכך שכיום כל מכשיר שמריץ גרסה עדכנית של אנדרואיד (מ-4.4 ואילך) לא נמצא בסכנה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות