אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד הדיילים נגד ניקול קידמן: מפרסמת חברת תעופה שמתעמרת בעובדיה צילום: איי פי

איגוד הדיילים נגד ניקול קידמן: מפרסמת חברת תעופה שמתעמרת בעובדיה

האיגוד המקצועי מתח ביקורת על הכוכבת האוסטרלית בשל הסכמתה לעבוד עם חברת תעופה מאיחוד האמירויות הידועה במדיניות האיומה שלה כלפי עובדות. ואיך הגיבה חברת התעופה להשמצות?

08.04.2015, 15:14 | שירות כלכליסט

שחקנית ושגרירת זכויות האדם באו"ם, ניקול קידמן, מושכת אש לאחר שהסכימה לפרסם את חברת התעופה אטיהאד ( Etihad Airways) - חברת התעופה השנייה בגודלה באיחוד האמירויות.

במכתב פתוח לקידמן מאת האיגוד המקצוע לדיילים, APFA, מתח האיגוד ביקורת על הכוכבת האוסטרלית בשל הסכמתה לעבוד עם חברת תעופה הידועה בשל המדיניות "האיומה" שלה כלפי עובדות והשייכת למדינה שבה נשללות זכויות נשים.

"איחוד האמירויות על חברות התעופה שלהן ידועות בתעשייה בנהלי העבודה וביחסן האיום לעובדות", כתבה נשיאת האיגוד לקידמן.

ניקול קידמן, צילום: אי פי אי ניקול קידמן | צילום: אי פי אי ניקול קידמן, צילום: אי פי אי

האיגוד, המונה כ-25 אלף דיילים ודיילות בחברת אמריקן איירליינס, אמר כי אטיהאד יכול לפטר עובדות הרות ומאלץ דיילים לגור במגורים תחומים וצפופים. האיגוד הפציר בקידמן לבטל את החוזה שלה שהחל בחודש שעבר, בטענה כי חוזה זה עומד בסתירה לתפקידה באו"ם למען זכויות האישה.

חברת אטיהאד איירליינס אמרה בתגובה כי "בניגוד לטענות, אטיהאד לחלוטין תומכת בצוות המטוסים שלה במהלך ההיריון ולאחריו. כאשר מודיעה עובדת על היריון, החברה מעבירה אותה לתפקיד קרקע המתאים יותר לאישה הרה למשך ההיריון ובתשלום מלא".

חברת התעופה מאבו דאבי, הזמינה נציגי APFA לפגוש את עובדיה ולצפות בפעילותה כדי לבחון ממקור ראשון את " סביבת העבודה ואת התרבות באטיהאד".

נציגיה של ניקול קידמן ונציגי או"ם טרם הגיבו לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות