אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל רויאל דאץ' של: "רכישת BG אינה הימור על מחיר הנפט" צילום: איי אף פי

מנכ"ל רויאל דאץ' של: "רכישת BG אינה הימור על מחיר הנפט"

בן ואן בורדן אמר כי "העסקה נכונה לטווח גדול של מחירי גז ונפט"; לדבריו, לירידה במחירי הנוזל השחור ולהשפעתה על מניות החברות - היו חלק בהחלטה

08.04.2015, 19:21 | שירות כלכליסט
עסקת הענק שבמסגרתה רוכשת רויאל דאץ' של ההולנדית את BG הבריטית "אינה הימור על מחיר הנפט", אלא צעד שנועד ליצור חברה חזקה בתחומי הנפט והגז. כך אמר מנכ"ל רויאל, בן ואן בורדן.

בראיון ל-CNBC אמר ואן בורדן כי העסקה, בהיקף של 69.6 מיליאר דולר, "נכונה לטווח גדול של מחירי גז ונפט" - ורמז בכך כי המניע לעסקה אינו רק מחיר הנפט הנמוך. עם זאת הוא הוסיף כי לירידה במחירי הנוזל השחור והשפעתה על מניות החברות - היו חלק בהחלטה על ביצוע העסקה.

"יהיה זה נכון לומר כי סביבת המאקרו המשתנה נתנה את הדחיפה לעסקה - מלבד היותה הגיונית ומתאימה", אמר ואן בורדן.

רויאל דאץ רויאל דאץ' של | צילום: בלומברג רויאל דאץ

העסקה תעמיק את פעילותה של רויאל דאץ' של בתחום הגז; ואן בורדן התייחס לנושא, ואמר כי העסקה "תאיץ את האסטרטגיה של החברה", וכי לא מדובר בשינוי כיוון.

האנליסטים התייחסו בחיוב לעסקה; ב-RBC אמרו כי מבחינת רויאל דאץ' של, הנכסים האטרקטיביים של BG הם הקידוחים במים עמוקים בברזיל ומאגרי הגז הנוזלי (LNG): "ביחד, תשלוט החברה הממוזגת בכ-16% משוק הגז הנוזלי העולמי, דבר שיחזק את מעמדה של רויאל דאץ' של כמובילה בתחום".

העסקה תכלול מזומן ומניות. בעלי המניות של BG יקבלו עבור כל מניה שברשותם 383 פני ו-0.4454 מניות רויאל דאץ' של. מדובר בפרמיה של 50% על מחיר הסגירה של מניית BG אתמול.

פעילים בשוק אמרו כי "הפרמיה הזו מעלה את השאלה האם רויאל דאץ' של שילמה יותר מדי על BG, בעיקר אם מחירי הנפט ימשיכו לרדת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות