אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוויץ מכניסה מיליארד דולר בשנה מארגוני הספורט הבינ"ל שבתחומה צילום: בלומברג

שוויץ מכניסה מיליארד דולר בשנה מארגוני הספורט הבינ"ל שבתחומה

45 ארגונים העסיקו ב-2013 למעלה מ-2,000 עובדים, כ-65% מהם עבדו עבור הוועד האולימפי או ארגוני הכדורגל פיפ"א ואופ"א. ארגוני הספורט הכניסו רק לענף הבנייה בשוויץ בשנים 2013-2008 כ-380 מיליון דולר

12.04.2015, 12:57 | שירות כלכליסט

המעמד של שוויץ כמרכז של ארגוני ספורט בינלאומיים (ISO), ביניהם פיפ"א בציריך ואופ"א בעיר ניון (ליד אגם ג'נבה), טומן בחובו הטבות כלכליות משמעותיות.

קראו עוד בכלכליסט

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א בכנס אופ"א בשווייץ. והמסקנה העיקרית היא שכל פרנק שוויצרי שמוציאים ארגוני הספורט בשוויץ יוצר שווי של 1.55 פרנק עבור הכלכלה השוויצרית., צילום: איי פי ספ בלאטר, נשיא פיפ"א בכנס אופ"א בשווייץ. והמסקנה העיקרית היא שכל פרנק שוויצרי שמוציאים ארגוני הספורט בשוויץ יוצר שווי של 1.55 פרנק עבור הכלכלה השוויצרית. | צילום: איי פי ספ בלאטר, נשיא פיפ"א בכנס אופ"א בשווייץ. והמסקנה העיקרית היא שכל פרנק שוויצרי שמוציאים ארגוני הספורט בשוויץ יוצר שווי של 1.55 פרנק עבור הכלכלה השוויצרית., צילום: איי פי

מחקר שבחן את המשמעות הכלכלית של ארגוני ספורט בינלאומיים בשוויץ, המדינה הידועה בבנקים, השעונים והניטרליות שלה, מעריך כי ההשפעה הכוללת של ארגוני הספורט על הכלכלה השוויצרית עומדת על 1.07 מיליארד פרנק שוויצרי (1.094 מיליארד דולר) בשנה.

המחקר בוצע על ידי האקדמיה הבינלאומית למדעי ספורט וטכנולוגיה בלוזאן (AISTS), ומבוסס על נתונים עבור השנים 2013-2008. מהמחקר עולה כי הקנטון השוויצרי וו (Vaud), מקבל 550 מיליון פרנק, שהם יותר ממחצית התמריצים הכוללים, כשהבירה האולימפית של לוזאן מרוויחה כ-250 מיליון פרנק.

פיפ"א אחראית לחלק ניכר מהטבות החיוביות מחוץ לקנטון וו. המחקר בוצע בהזמנת הוועד האולימפי הבינלאומי, העיר לוזאן והקנטון וו, והמסקנה העיקרית היא שכל פרנק שוויצרי שמוציאים ארגוני הספורט בשוויץ יוצר שווי של 1.55 פרנק עבור הכלכלה השוויצרית.

45 הארגונים שנבדקו העסיקו ב-2013 למעלה מ-2,000 עובדים, כשקרוב ל-65% עבדו עבור הוועד האולימפי או ארגוני הכדורגל פיפ"א ואופ"א.

לפי המחקר, ארגוני הספורט אחראיים ליותר מ-32 אלף ביקורים עסקיים של למעלה מיום בשנה, המייצרים סכום מוערך של 19.5 מיליון דולרבשנה.

עבור שש השנים שנבדקו במחקר, ארגוני הספורט הוציאו 212 מיליון דולר על עבודות בנייה, שבאו לידי ביטוי בשווי של 380 מיליון דולר לסקטור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות