אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה במו"מ לעסקה עם פוטנציאל הכנסות של 150 מיליון דולר צילום: סי די בנק

אינטק פארמה במו"מ לעסקה עם פוטנציאל הכנסות של 150 מיליון דולר

מפתחת גלולת האקורדיון להארכת משך ספיגה של תרופות מקיימת מגעים עם חברת תרופות בינ"ל לפיתוח גירסה של הגלולה עבור התרופה שלה. תקבל מיליון דולר על פעילות המו"פ - יתרת הסכום מותנית בעמידה באבני דרך

12.04.2015, 11:56 | ניר צליק

אינטק פארמה, שפיתחה את גלולת האקורדיון, מנהלת מגעים עם חברת תרופות בינלאומית לפיתוח גירסה של גלולת האקורדיון עבור התרופה שלה. כך הודיעה הבוקר החברה בדיווח לבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

אינטק פארמה צפויה לקבל במסגרת שיתוף הפעולה מיליון דולר בגין פעילויות המחקר והפיתוח, ובהמשך תקבולים של עד 150 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך רגולטוריות. המשא ומתן בין הצדדים עדיין לא הסתיים ועל פי הערכת החברה הוא צפוי להימשך כמה שבועות. 

הדיווח לבורסה לא חשף את שם חברת התרופות עמה מנהלת אינטק את המגעים. לפני כשלושה חודשים נחשף ב"כלכליסט" כי החברה קיימה מגעים עם טבע למסחור הגלולה אולם הם לא הבשילו לכדי עסקה.

גלולת האקורדיון היא טכנולוגיה מוגנת פטנט המאריכה את משך הספיגה של תרופות בחלק העליון של המעי על ידי השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. מערכת הנשא הייחודית שפיתחה החברה עשויה מפולימרים סינתטיים ומקופלת לתוך קפסולה סטנדרטית. לאחר הגעת הקפסולה לקיבה מופרש האקורדיון ונשאר בקיבה למשך פרק זמן ארוך משמעותית מהזמן שבו שוהות בקיבה טבליות וקפסולות אחרות. התרופה משתחררת באופן רציף ומבוקר בקיבה, ומשם אל חלון הספיגה בחלקו העליון של המעי.

לפני ארבעה חודשים קיבלה אינטק פארמה אישור מה־FDA להתחיל ניסוי בשלב 3 בגלולת האקורדיון לטיפול בפרקינסון. אינטק פארמה תקיים דיונים עם ה־FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) כדי להגיע לגיבוש אופטימלי של פרוטוקול הניסוי. החברה מעריכה כי התחלת הניסוי תהיה במחצית השנייה של 2015.

בסוף 2013 נאלצה החברה לדחות את תחילת הניסוי בשלב 3 בגלולת הלבודופה לטיפול בפרקינסון לסוף 2014 על רקע שורה של דרישות מצד ה-FDA, ובהן הגשת נתונים לגבי בטיחות השימוש במוצר שלה בבעלי חיים. בנוסף ביקש ה־FDA מידע הנוגע לניסוי בטיחות שנערך בעבר באקורדיון, ללא חומר פעיל, בקרב מתנדבים בריאים.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

מחלת הפרקינסון היא מחלה ניוונית של מערכת העצבים המרכזית, המאופיינת בהפרעות מוטוריות כגון האטה וירידה ‏בתנועה, רעד בלתי רצוני, נוקשות שרירים, הפרעות בשיווי המשקל וחוסר יציבות. בשלב מתקדם של המחלה יש מוגבלות תפקודית מקיפה של החולה. יותר מ־2.7 מיליון איש חולים במחלת הפרקינסון בארה"ב, ביפן ובחמש המדינות הגדולות באירופה.

לפי נתוני דטה מוניטור, שוק התרופות למחלת הפרקינסון בשווקים אלה צפוי להגיע ל־2.8 מיליארד דולר בשנת 2019. מבחינתה של טבע, ההיגיון שבשיתוף פעולה עם אינטק פארמה נובע מכך שהחברה כבר פעילה בתחום מערכת העצבים המרכזית, עם גלולת הקופקסון המטפלת בטרשת נפוצה, ולכן היא יכולה להשתמש בכוח השיווק שלה לשימוש במוצרים נוספים בתחום זה, תוך כדי סינרגיה עם אנשי המכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות