אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה אליהו שילם לעודד שריג שכר בעלות של 1.46 מיליון שקל ב-2014 צילום: עמית שעל

שלמה אליהו שילם לעודד שריג שכר בעלות של 1.46 מיליון שקל ב-2014

שכרו של שריג כמנכ"ל מגדל משולם דרך חברת האם הפרטית אליהו ביטוח. שריג שימש בעבר כמפקח על הביטוח במשרד האוצר ומינויו למנכ"ל מגדל לאחר תקופת צינון נתקל בהתנגדות המפקחת החדשה על הביטוח דורית סלינגר

12.04.2015, 18:48 | רחלי בינדמן

דוחות חברת אליהו ביטוח הפרטית חושפים כי בשנת 2014 שילמה החברה שכר בעלות של 1.46 מיליון שקל ל"יועץ ליו"ר". מדובר בעלות השכר ששולמה לפרופ' עודד שריג, שמונה בינואר האחרון לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות שנשלטת (70%) על ידי אליהו ביטוח. שריג שימש בעבר כמפקח על הביטוח במשרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

אליהו ביטוח היא חברה שנמצאת ב-Run off, כלומר, פועלת לסגירת פעילויותיה הקיימות (בעיקר טיפול בתביעות ביטוח קיימות) לאחר שמכרה את פעילות ביטוח החיים שלה להראל ומיזגה את פעילות הביטוח הכללי שלה למגדל.

אליהו ביטוח נמצאת בבעלות מלאה של שלמה אליהו ודרכה הוא שולט בחברת הביטוח מגדל הציבורית. אליהו ביקש בשנה שעברה עם התפטרותה המפתיעה של ענת לוין מתפקיד יו"ר מגדל ביטוח ומנכ"ל מגדל אחזקות, למנות במקומה את פרופ' שריג. אלא שהמינוי נתקל בהתנגדות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר וזאת אף על פי ששריג השלים את תקופת הצינון בת השנה שהוטלה עליו מכוח תפקידו כמפקח לשעבר על הביטוח.

שלמה אליהו, צילום: עמית שעל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל

סלינגר טענה כי לא ייתכן ששריג, המפקח שאישר את מתן היתר השליטה של אליהו במגדל (עת רכש אותה לפני שנתיים וחצי מידי ענקית הביטוח האיטלקית ג'נרלי) ימונה שנה וקצת לאחר מכן לתפקיד יו"ר אותה חברה. על בסיס אותה סיבה

התנגדה למינוי חלופי של שריג למנכ"ל אליהו ביטוח הפרטית שנתונה אף היא לפיקוחה.

לבסוף החליט אליהו שלא להתעמת בעימות חזיתי עם סלינגר ולהגיע עם המינוי עד לבית המשפט ובחר בדרך קלה יותר של מינוי פרופ' שריג למנכ"ל חברת האחזקות מגדל שהחזקתה המרכזית היא 100% בחברת הביטוח מגדל, כיוון שחברת האחזקות לא נתונה לפיקוחה של סלינגר.

 בכתב המינוי של שריג ליו"ר סוכם כי הוא לא יתערב בנושאים הקשורים ישירות לפעילות הביטוחית המפוקחת וכי שכרו ישולם דרך אליהו הפרטית. זאת בין היתר על רקע הערכות כי הגופים המוסדיים שמחזיקים במניית מגדל לא היו מאשרים את שכרו של שריג לו היה משולם דרך מגדל הציבורית, וזאת ברקע לחציה של המפקחת. כעת נחשפת עלות שכרו של שריג, אם כי לא ברור לכמה חודשי עבודה. ככל הידוע מדובר ב-4 חודשים שכן בספטמבר אשתקד תמה תקופת הצינון של שריג מהפיקוח ובמקביל החלו ההערכות כי האחרון יקבל את הצעת אליהו למינויו לתפקיד יו"ר מגדל במקומה של לוין שהתפטרה בסמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות