אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח: "קרדן אן.וי לא העבירה לנו 15 מיליון יורו" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח: "קרדן אן.וי לא העבירה לנו 15 מיליון יורו"

הסכום, שאמור היה לעבור לנושי החברה, שימש את קרדן אן.וי כבטוחה לבנקים שמלווים פרויקט של החברה־הבת קרדן לנד. מחזיקי האג"ח של הסדרה א' טוענים כי העברת הכסף נעשתה בניגוד להסכמות וללא תיאום עמם. קרדן אן.וי: "דיווחנו כנדרש"

13.04.2015, 07:32 | גולן חזני

סדקים ראשונים בהסדר החוב של קרדן אן.וי. מחזיקי האג"ח מהסדרה הקצרה א' טוענים כי קרדן אן.וי פעלה בניגוד להסכמות בהסדר והעבירה לרשותם רק 25 מיליון יורו - 15מיליון יורו פחות מהסכום שאותו היתה אמורה להעביר, כך נודע ל"כלכליסט". עקרנות ההסדר, שטרם נחתם סופית, אושרו בהצבעת המחזיקים ובימים אלה משלימה החברה, בשליטת יוסי גרינפלד, את תיקון שטר הנאמנות של סדרות האג"ח. החוב לסדרות א' וב' עומד על 345 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

לאחר שקרדן אן.וי מימשה את אחזקותיה בחברת המים הסינית קוויג, החברה העבירה למחזיקי האג"ח בסוף מרץ 18 מיליון יורו על חשבון תשלום הריבית שהיתה אמורה להשלים בפברואר האחרון ועוד 7 מיליון יורו על חשבון פירעון מוקדם של האג"ח. 15 מיליון יורו נוספים, שהיו אמורים להגיע למחזיקים, נשארו בקרדן לנד צ'יינה, החברה־הבת של קרדן אן.וי בסין. בחברה מסבירים כי הסכום, שלא עבר למחזיקים, משמש כבטוחה לבנקים בפרויקט של קרדן לנד בסין. הבנקים, שמלווים את פרויקט בניית קניון דליאן בסין, היו אמורים לקבל מקרדן אן.וי הון עצמי של כ־30 מיליון יורו למימון הפרויקט. אך הבנקים דרשו באופן בלתי צפוי 15 מיליון יורו נוספים כבטוחה לפירעון הלוואות עתידיות.

בקרדן אן.וי מציינים גם כי החברה היתה רשאית על פי ההסדר להשאיר ברשותה 7.5 מיליון יורו לטובת החברות־הבנות, אולם היא העבירה סכום זה למחזיקים. עוד טוענים בקרדן אן.וי כי סוכם עם המחזיקים כי החברה תמכור כעת 75% מקוויג (KWIG) והיתרה תימכר רק בעוד שנתיים, אך בפועל החברה מכרה את מלוא אחזקותיה (100%). בעוד מחזיקי האג"ח בסדרה ב' לא מתרעמים על הפקדת הכסף כבטוחה, בסדרה א' טוענים כי מדובר בצעד שקרדן אן.וי לא היתה אמורה לבצע מבלי לתאם זאת עמם. בימים הקרובים צפוי להיערך דיון בנושא בין מחזיקי האג"ח לחברה.

מתווה ההסדר של קרדן אן.וי לשתי סדרות האג"ח מבוסס על דחיית תשלומי קרן האג"ח בשנתיים. בתמורה לכך המחזיקים יקבלו הקצאה של 12% ממניות קרדן אן.וי, העלאת הריבית על האג"ח ב־1.875% לשנה בתקופת דחיית תשלומי הקרן, ערבות של 100 מיליון יורו שתעמיד קרדן לנד ושעבוד שתרשום קרדן אן.וי על כל נכסיה. על מנת לעמוד בהסדר החוב, קרדן אן.וי החלה כבר לממש נכסים. בחודש שעבר השלימה החברה־הנכדה של קרדן, תהל נכסים (98%), את מכירת קוויג תמורת 128 מיליון יורו לחברה הסינית China Gezhouba. לאחר ניכוי הלוואות (42 מיליון יורו הלוואה של קרדן אן.וי לתהל, ו־23 מיליון יורו הלוואה של קרן פימי לתהל), קרדן אן.וי קיבלה מהעסקה 65 מיליון יורו. 75% מהתשלום התקבל בחודש שעבר, והיתרה תתקבל ביוני.

מקרדן אן.וי נמסר: "החברה דיווחה כנדרש על הצורך להעביר את הסכום לקרדן לנד. מאז אושרו עקרונות ההסדר, ביצעה החברה באופן מלא את כל תוכנית המימושים במחירים העולים על החזוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות