אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המירוץ לדירה: היקף המשכנתאות זינק ב-25% בחודש מרץ - ל-5.6 מיליארד שקל

הזינוק הוא לעומת חודש מרץ אשתקד. לעומת חודש פברואר מדובר בעלייה של 21%. היקף המשכנתאות של חודש מרץ כולל גם 300 מיליון שקל של משכנתאות זכאים שמיחזרו את המשכנתא במסגרת קמפיין של משרד הבינוי ובנק ישראל

13.04.2015, 12:14 | תומר ורון

חודש חם בשוק המשכנתאות. היקף המשכנתאות החדשות שניטלו בחודש מרץ הסתכם ב-5.6 מיליארד שקל, עלייה של 25% בהשוואה לחודש המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

בהשוואה לחודש הקודם, מדובר בעלייה של 21%. סה"כ מאז תחילת השנה ניטלו משכנתאות בהיקף של 14.8 מיליארד שקל וזאת בהשוואה ל-12.5 מיליארד שקל. מדובר בעלייה חדה של 13.6%.

משכנתא, צילום: שאטרסטוק משכנתא | צילום: שאטרסטוק משכנתא, צילום: שאטרסטוק

היקף המשכנתאות של חודש מרץ כולל גם 300 מיליון שקל של משכנתאות זכאים שמחזרו את המשכנתא במסגרת קמפיין של משרד הבינוי ובנק ישראל. בנטרול משכנתאות אלו עדיין מדובר בעליה של 11.7% בהשוואה לחודש המקביל אשתקד.

ממחזרים

נתוני בנק ישראל מראים כי מאז תחילת השנה - עת תחילת קמפיין המחזור למשכנתאות הזכאים (אזרחים שנטלו משכנתאות מכספי המדינה) - מחזרו כ-600 מיליון שקל - סכום שהוכנס לחישוב של חודש מרץ. לפני כשבועיים הודיע בנק ישראל כי פרק הזמן שבה הזכאים יוכלו למחזר את המשכנתא בעמלה מוזלת ובמסלול מהיר יוארך עד לאוגוסט 2014 וזאת במקום מאי, מועד הסיום המקורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות