אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טליט רשמה זינוק של 22% בהכנסות הרבעון הראשון של 2015

טליט רשמה זינוק של 22% בהכנסות הרבעון הראשון של 2015

חברת התקשורת שנסחרת בלונדון פירסמה תוצאות מקדמיות לרבעון, וחשפה שורת מכירות של 64.6 מיליון דולר

13.04.2015, 16:12 | ניר צליק
טליט, המתמחה בתקשורת בין מכונות, רשמה זינוק של 22% בהכנסות הרבעון הראשון של 2015 ל-64.6 מיליון דולר. זאת לעומת הכנסות של 52.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. טליט פירסמה נתונים מקדמיים בלבד לרבעון, משום שהיא נסחרת בלונדון ולכן היא מפרסמת דו"חות מלאים אחת לחצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

טליט, בניהולו של עוזי כץ, המחזיק ב־20% מהחברה, החלה את דרכה כחברה המפתחת טלפונים סלולריים, אולם כיום היא עוסקת בעיקר בתקשורת בין מכונות (M2M). החברה הונפקה בבורסת לונדון ב־2005, לפי שווי שוק של 115 מיליון דולר, וכיום היא מעסיקה כ־733 עובדים בישראל וברחבי העולם.

בטכנולוגיית ה-M2M מחברים מכשיר קצה (לדוגמה טלפון סלולרי, או בעתיד מונה החשמל או המים) למרכז מידע ומאפשרים העברת נתונים בין הצדדים. השאיפה בתחום זה היא להעביר נתונים בזמן אמת בין מכשיר הקצה לבין שרת שמאפשר לשמור את המידע, לנתח אותו ולשלוח את המידע שהתקבל הלאה. בעזרת המידע שהתקבל ניתן לשלוח בחזרה הוראות או לשלוט ביחידת הקצה או בכל יחידה אחרת ברשת. טכנולוגיה זו מיושמת בתחומי החומרה והתוכנה, ומאפשרת להמיר תקשורת חוטית לאלחוטית.

לפני ארבעה חודשים נחשף ב"כלכליסט", כי החברה בוחנת רישום כפול לבורסת תל אביב. שווי השוק של טליט עומד כיום על 274 מיליון ליש"ט, כ־1.7 מיליארד שקל. זאת, לאחר זינוק פנומנלי של כ-40% במניה מתחילת השנה, על רקע התחזקות שוק תקשורת המכונות שיש לו זיקה גם לשוק ה"אינטרנט של דברים" (internet of things). גם מחזורי המסחר במניה עלו בעקבות עניין מוגבר של המשקיעים בחו"ל בתחום הפעילות של טליט. שווי השוק הנוכחי לא יאפשר לטליט להיכנס למדד ת"א 25, שבו החברה הקטנה ביותר, סלקום, נסחרת לפי שווי של 3.7 מיליארד שקל וצפויה לצאת בעדכון הקרוב מחוץ למדד, אולם היא תוכל להיקלט במדד ת"א 100.

עוזי כץ מנכ"ל טליט עוזי כץ מנכ"ל טליט עוזי כץ מנכ"ל טליט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות