אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתלבשים על פחות צילום: עמית שעל

מתלבשים על פחות

דמי השכירות של חנויות האופנה נמוכים יותר

14.04.2015, 09:22 | אורנה יפת

קמעונאי האופנה מרבים להלין על יוקר השכירות בקניונים, אלא שמתברר כי ביחס לקמעונאים אחרים, כגון חנויות האופטיקה, קוסמטיקה ומזון, לפחות בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה שכר הדירה שמשלמים בעלי חנויות אופנה אינו מהגבוהים ביותר.

קניון שבעת הכוכבים בהרצליה, צילום: עמית שעל קניון שבעת הכוכבים בהרצליה | צילום: עמית שעל קניון שבעת הכוכבים בהרצליה, צילום: עמית שעל

מנתוני שכר הדירה של הקניון שבבעלות הכשרת היישוב, עולה כי ב־2014 שילמו קמעונאי האופנה בקניון 2,990 שקל למ"ר לשנה. זאת בזמן שחנויות נעליים למשל שילמו 5,874 שקל למ"ר לשנה, חנויות הספרים שילמו 4,692 שקל, וחנויות הקוסמטיקה שילמו 5,025 שקל למ"ר. בשבעת הכוכבים פועלות שלוש חנויות אופטיקה על שטח כולל של 170 מ"ר, והן שילמו לקניון בשנה החולפת שכירות של 5,700 שקל למ"ר בשנה. 13 בתי עסק מתחום המזון שילמו בשנה החולפת 5,640 שקל למ"ר. בתחום המזון ירד מספר הסוחרים בקניון בשנה שעברה מ־15 ל־13, ובהתאם לכך ירד השטח המסחרי שהם תפסו. עם זאת, שכר הדירה שלהם בקניון עלה בשנה החולפת בכ־13%.

כמו כן הקניון גבה שכר דירה של כ־160 אלף שקל למ”ר לשנה בעבור הצבת אנטנות סלולריות בשטחו.

הנתונים מלמדים כי במגזרים שבהם רמות הפדיון גבוהות דמי השכירות אף הם גבוהים יותר. בשווקים התחרותיים יותר, כמו ענף האופנה, משלמים הקמעונאים שכירות נמוכה יותר. בקניון שבעת הכוכבים מתחרות זו בזו 54 חנויות אופנה, והתחרות התגברה עם כניסת הרשתות הבינלאומיות. סיבה נוספת לשכר הדירה הנמוך יחסית של רשתות האופנה היא הגדלת שטחי המסחר שלהן בשנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות