אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: הפנטהאוז של שרי אריסון ב־150 מיליון שקל צילום: שאול גולן

למכירה: הפנטהאוז של שרי אריסון ב־150 מיליון שקל

בעלת השליטה בבנק הפועלים מוכרת את דירת היוקרה במגדל השופטים בתל-אביב המשתרעת על פני 1,000 מ"ר חמש שנים בלבד לאחר שרכשה אותה ב-56 מיליון שקל

14.04.2015, 09:40 | עופר פטרסבורג ונטלי גרויסמן
רוצים להרגיש כמו שרי אריסון? בעלת השליטה בבנק הפועלים מציעה למכירה את הפנטהאוז שלה במגדל השופטים בתל-אביב. המחיר המבוקש: 150 מיליון שקל.

לפני תשע שנים קנתה אריסון את הדירה הזו במחיר הגבוה ביותר ששולם על דירה בישראל: 56 מיליון שקל, אולם מאז המחיר כמעט שילש את עצמו. אריסון מחזיקה גם אחוזה בבני-ציון שאותה הציעה בעבר למכירה ב-25 מיליון דולר. היתרון של המגדל הזה, של גינדי החזקות, הוא מיעוט הדירות שבו, רק 37 דירות על פני 31 קומות. אחד הדיירים המפורסמים במגדל הוא אהוד ברק, שמ - שלם שכירות משוערת של כ-35 אלף שקלים לחודש.

אריסון מחזיקה את הדירה היקרה ביותר בבניין - טריפלקס בשטח של יותר 1,000-מ מ"ר בראש המגדל בן 31 הקומות. לדירה בריכה חצי אולימפית על הגג הפתוח הצופה למגדלי עזריאלי.

אריסון קיבלה לידיה באפריל 2010 דירת "מעטפת" בלבד. בדצמבר 2012 הגישה אריסון ערר על החלטת מינהל מיסוי מקרקעין בדבר גובה מס הרכישה שעליה לשלם בעבור רכישת הפנטהאוז. בערר קבלה אריסון על כך שהשומה שנקבעה לה על ידי המינהל גבוהה מדי, מאחר שהיא מתבססת על התמורה שנק - בעה עבור הפנטהאוז בהסכם הרכישה עם חברת גינדי החזקות, שעמדה על כ-56.7 מיליון שקלים.

מגדל G ברחוב השופטים בתל אביב, צילום: אוראל כהן מגדל G ברחוב השופטים בתל אביב | צילום: אוראל כהן מגדל G ברחוב השופטים בתל אביב, צילום: אוראל כהן

לטענת אריסון בערר, התמורה שהעבירה בפועל לגינדי הייתה נמוכה יותר ועמדה על כ-51.5 מיליון שקלים, בהתאם להסכם מאוחר יותר ביניהן. זאת לאור העובדה שגינדי העבירה לאריסון את החזקה בדירה באיחור של שנתיים כמעט, וכשהדירה במצב של מעטפת בלבד. מסיבה זו, כאמור, הופחת סכום המכירה ונחתם חוזה חדש.

שבוע לאחר הגשת הערר חזרה בה אריסון והחליטה למשוך אותו. "לאחר בחינת מכלול השיקולים, למרות תשלום המס ביתר ובחינת הזכויות והחובות כאזרחית במדינת ישראל, החליטה העוררת למשוך את הערר", נימקה.

מתכתובת בין עורכי דינה לרשויות המס עולה שאריסון נאלצה לדאוג להשלים בעצמה את הבנייה, בעלויות שהסתכמו ב-5.6 מיליון שקל לפני מע"מ.

בין השאר, היא נאלצה לבנות את הבריכה בעלות שהוערכה בעתירה בכ-1.2 מיליון שקל. עלויות מיזוג האוויר הוערכו ב-1.5 מיליון שקל, עלויות הצביעה ב-800 אלף שקל והשלמות הבנייה והחשמל ב-1.2 מיליון שקל. תוספות הריצוף הוערכו ב-400 אלף שקל ולהתקנת המעליות נדרשו 256 אלף שקל.

מקבוצת אריסון לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות