אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת אורון במגעים לגיוס אג"ח ב-100 מיליון שקל צילום: בלומברג

קבוצת אורון במגעים לגיוס אג"ח ב-100 מיליון שקל

חברת האחזקות מבאר שבע, שבבעלות האחים התאומים גילי ויואל עזריה, מקדמת בימים אלו הנפקה ראשונית בבורסה של תל אביב לפי שווי של 250-200 מיליון שקל

14.04.2015, 13:15 | אורן פרוינד

אחרי הגיוסים של חברות התשתיות שפיר הנדסה ואשטרום, קבוצת אורון אחזקות והשקעות מבאר שבע, שבבעלות האחים התאומים גילי ויואל עזריה, מקדמת בימים אלו הנפקת אג"ח ראשונית בתל אביב בהיקף של 100 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה כבר הגישה תשקיף חסוי לרשות לני"ע ובחרה בגוף החיתום פועלים אי.בי.איי לביצוע ההנפקה. פועלים אי.בי.אי ייעזר ככל הנראה בגופי החיתום של רוסאריו קפיטל ודיסקונט לביצוע ההנפקה. תשקיף ההנפקה שהגישה אורון מאפשר לה לבצע גם גיוס הון, כלומר הנפקה ראשונית (IPO) של מניות, אולם בשלב ראשוני החברה מתכננת לבצע גיוס אג"ח, ובמידה ויתקבלו תגובות חיוביות מהשוק, אז היא תשקול לבצע גם הנפקת מניות.

גורמים מקורבים לחברה העריכו כי לאור הגודל הקטן שלה, שעל פי ההערכות שוויה נע בין 200-250 מיליון שקל, הסבירות שהנפקת המניות תצא לפועל היא נמוכה מאוד בטווח של השנה הקרובה.

 , צילום: שי סלינס צילום: שי סלינס  , צילום: שי סלינס

האחים עזריה זוכרים היטב את הנפקות ההון הראשוניות שביצעו החברות אשטרום ושפיר הנדסה בתל אביב, חברות גדולות וותיקות בהרבה יותר מאורון, שזכו לקבלת פנים צוננת מהמשקיעים. ההנפקה של שפיר כללה מספר הפחתות שווי בעקבות חשדנות ולחץ שהפעילו המוסדיים וכללה השתתפות של גופי החיתום בהנפקה. גם ההנפקה של אשטרום לא הייתה לא קלה במיוחד, ולוותה בירידה חדה במחיר המניה מיד במים הראשונים של המסחר.

בדומה לאשטרום ולשפיר הנדסה, גם אורון עוסקת במגוון רחב של פעילויות הקשורות לביצוע עבודות תשתיות. החל במפעלי בטון, מחצבות וכלה בחברות הנדסה וייזום של נדל"ן מניב בישראל. החברה נוסדה בשנת 2003 ומנוהלת על ידי האחים, שניהם בוגרי בית הספר להנדסה בטכניון בחיפה, המכהנים כמנכ"לים משותפים בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות