אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי יכולים לחייך: נסללה הדרך לתשלום החוב

מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי יכולים לחייך: נסללה הדרך לתשלום החוב

זאת בעקבות פשרה שהושגה בין הבעלים אלכסנדר גרנובסקי לבנק הרוסי אלפא שבשליטת מיכאיל פרידמן. בי.ג'י.איי היתה אמורה לשלם למחזיקי האג"ח שלה 18 מיליון שקל לפני חודש

14.04.2015, 16:37 | גולן חזני

פשרה שהושגה היום (ג') בין אלכסנדר גרנובסקי לבנק הרוסי אלפא שבשליטת מיכאיל פרידמן, עשויה לסלול את הדרך להחזר התשלום של מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי הבורסאית בשבוע הבא, באיחור של כחודש. 

קראו עוד בכלכליסט

אלפא טען לחוב של 15 מיליון דולר של גרנובסקי כלפיו והגיש בקשה לבית המשפט לאיסור דיספוזיציה בנכסיו של האוליגרך לשעבר בישראל. גרנובסקי מצוי בקשיים תזרימיים לאור הקפאון הכלכלי באוקראינה וחילופי השלטון במדינה.

בית המשפט דרש מאלפא בנק להעביר לארץ ערבות של 30 מיליון שקל בגין התביעה, אולם הבנק לא העביר סכום זה, וכמו גרנוטבסקי העדיף להתמקד בפשרה.

בהסכם שהושג עם אלפא יעביר גרנובסקי לבנק 11 מיליון דולר, כ-8.5 מיליון דולר מהסכום יועבר באמצעות נכסים לא נזילים של גרנובסקי. גרנובסקי יעביר לבנק תוך חמישה ימים 400 אלף דולר ועוד 2 מיליון דולר יקבל הלוואה מהבנק שתיפרע לסירוגין בכל רבעון בשנתיים הבאות, ותינתן בריבית של כ-13%.

אלכסנדר גרנובסקי, צילום: אוראל כהן אלכסנדר גרנובסקי | צילום: אוראל כהן אלכסנדר גרנובסקי, צילום: אוראל כהן

נכסים שגרנובסקי יעביר לבנק הינם מניותיו של גרנובסקי ב-FINBANK, הבנק האוקראיני של גרנובסקי, שנקלע לקשיים לאחר פלישת רוסיה למדינה. גרנונסקי התחייב להעביר לאלפא בנק כ-99.57% ממניותיו בבנק, שלצורך ההסכם מוערכים ב-5.5 מיליון דולר. בנוסף הסכים גרנובסקי להעביר שני נכסי נדלן בעיר קרקוב: מרכז קניות שאינו מאוכלס בשטח כולל של 3,345 מ"ר. שווי הנכס לצורך ההסדר נקבע על 1.8 מיליון דולר, ובניין תעשייתי בשטח כולל של 10,441 מ"ר, בשווי של 1.2 מיליון דולר.

גרנובסקי חתם לחפני כחודש על הסכם לקבלת הלוואה של 83 מיליון שקל מהאחים יוסי וצבי ויליגר שתמורתה שיעבד את מניותיו בבי.ג'יי.איי. באמצעות בי.ג'י.איי מחזיק גרנובסקי בשליטה בחברת בי.אס.די (אמבלייז לשעבר) הנסחרת בלונדון ובקופתה כ-50 מיליון דולר, וזו מחזיקה בשליטה בחברת המזון ויליפוד ומופסדת על ההשקעה כ-50%.

לגרנובסקי התחיבויות בישראל בעטיין נטל את ההלוואה. מלבד 18 מיליון שקל שאמורה בי.ג'י.איי להעביר למחזיקי האג"ח שלה הוא חייב 51 מיליון שקל לנפתלי שני וקרן פורטיסימו בגין מניות בי.אס.די. שרכש מהם ו-7 מיליון שקל לצבי בארינבוים ממנו רכש את בי.ג'י.איי. לשם כך אמור היה ליטול את ההלוואה מהאחים ויליגר אולם אלה החליטו לבטל את הסכם ההלוואה לאור העימות המשפטי של גרנובסקי עם אלפא בנק.

גרנובסקי מנהל מגעים למכירת מספר נכסי נדל"ן נוספים שברשותו ברחבי אוקראינה במחירי הפסד, כדי לשלם את חובותיו בארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות