אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של אגרקסקו ישקיע 132 מיליון שקל בקניון הדרים צילום: עמית מגל

בלעדי לכלכליסט

הבעלים של אגרקסקו ישקיע 132 מיליון שקל בקניון הדרים

גדעון ביקל, בעל הקניון, מתכנן לשפץ אותו בעזרת מימון בהיקף של 80 מיליון שקל שקיבל מהראל, ולהקים מגדל משרדים בסמוך לקניון בנתניה וכן מרכזים מסחריים נוספים בארץ

15.04.2015, 07:48 | אורן פרוינד

גדעון ביקל, האגרונום שרכש את אגרקסקו מהמדינה והצליח להחזיר אותה למסלול של רווחיות, מגדיל את דריסת הרגל שלו בתחום הנדל"ן המניב בישראל. המושבניק מכפר מלל מחזיק (100%) בקניון הדרים בנתניה ובבעלותו גם קרקעות ברחבי הארץ בשווי מוערך של מאות מיליוני שקלים, שעליהן הוא מתכנן להקים מרכזים מסחריים ומבני משרדים ולהתחרות בחברות הגדולות כמו עזריאלי ומליסרון. 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי ביקל סגר לפני מספר ימים על הלוואה פרטית של 82 מיליון שקל בריבית של 5% לתקופה של שבע שנים מקבוצת הביטוח הראל לצורך בנייה מחדש של קניון הדרים, שאותו הוא מתכוון להפוך למרכז אאוטלט עם בתי קפה ומסעדות. מדובר בריבית אטרקטיבית עבור הראל, אולם מקובלת בפרויקטים של ייזום נדל"ן מניב בהתחשב בעובדה שלא מדובר בחברה בעלת הון עצמי גבוה. את עסקת המימון ניהלו מגדל חיתום ובנקאות להשקעות בניהולו של רועי אייזנמן ומצד הראל הוביל את העסקה מנהל האשראי איציק טווילי.

ביקל צופה ששיפוץ הקניון יעלה את ערך הנדל"ן בסביבתו הקרובה, ולכן הוא מקדם גם הקמה של מגדל משרדים בן 12 קומות בצמוד לקניון בהשקעה של 50 מיליון שקל, כך שההשקעה הכוללת בפרויקט בנתניה צפויה להסתכם ב־132 מיליון שקל.

בנוסף, ביקל נמצא בימים אלו בהליכי הקמה של מרכז מסחרי ברעננה על קרקע בשטח של 9 דונם שבבעלותו ובהשקעה של 100 מיליון שקל. כמו את שיפוץ קניון הדרים, ביקל מתכנן לממן את בניית מגדל המשרדים הסמוך לו ואת הפרויקט ברעננה באמצעות הלוואות מגופים מוסדיים, כאשר הראל היא מועמדת פוטנציאלית מועדפת ללוות את הפרויקטים מבחינה פיננסית.

מלבד הפרויקטים בנתניה ורעננה, בבעלותו של ביקל, בין היתר, קרקע בשטח של 225 דונם במושב בית חנן, שעליה שוכנת חוות מחקר לפיתוח זני צמחים חדשים לאגרקסקו.

גדעון ביקל, צילום: עמית מגל גדעון ביקל | צילום: עמית מגל גדעון ביקל, צילום: עמית מגל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות