אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפשרה של נתניהו: כחלון יקבל סגן מש"ס באוצר, דרעי יקבל סגן מכולנו במשרד הפנים צילום: אוהד צויגנברג

הפשרה של נתניהו: כחלון יקבל סגן מש"ס באוצר, דרעי יקבל סגן מכולנו במשרד הפנים

ראש הממשלה מנסה להעביר את מינהל התכנון לידיו של שר האוצר המיועד, אך שר הפנים המיועד דרעי מתנגד להוצאתו ממשרד הפנים

15.04.2015, 09:05 | רוני זינגר ואורי תובל

ראש הממשלה מנסה להעביר את מינהל התכנון לידיו של שר האוצר המיועד, אך שר הפנים המיועד דרעי מתנגד להוצאתו ממשרד הפנים. במקביל, הוצע לדרעי לעבור למשרד התחבורה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לנסות להיענות לדרישותיו של משה כחלון נתקל בבעיה. מצד אחד, יו"ר כולנו משה כחלון המיועד לתפקיד שר האוצר מתעקש לקבל לשליטתו את מינהל התכנון.

מצד שני, יו"ר ש"ס אריה דרעי המיועד לתפקיד שר הפנים מתנגד לכך שהמינהל ייצא משליטת משרדו. על כן כפשרה בשל התנגדותו של המיועד לתפקיד שר הפנים יו"ר ש"ס אריה דרעי להוציא את המינהל ממשרדו, הציע נתניהו שלדרעי ימונה סגן שר פנים מטעם כולנו שיהיה אחראי על מינהל התכנון, ושבתמורה כדי לפצות את ש"ס,ימונה במשרד האוצר סגן שר מטעם ש"ס. במקביל, הוצע לדרעי גם לוותר על משרד הפנים (מה שיאפשר לנתק מהמשרד את מינהל התכנון) ולקבל במקומו את משרד התחבורה, כאשר ככל הנראה הובטח לו כי במקרה זה גם משרד הדתות יהיה בידי ש"ס ולא בידי הבית היהודיבהנחה שזו תצטרף לקואליציה.שיישאר ללא מינהל תכנון למפלגה אחרת ־ ולקבל לידיו את משרד התחבורה, כאשר הובטח לו ככל הנראה שמשרד הדתות יהיה בידי ש”ס ולא בידי הבית היהודי, בהנחה שזו תצטרף לקואליציה.

משה כחלון, צילום: גיל נחושתן משה כחלון | צילום: גיל נחושתן משה כחלון, צילום: גיל נחושתן


בש"ס טוענים כי מינהל התכנון הוא מרכיב חשוב ומהותי במשרד הפנים, ובלעדיו דרעי לא יהיה מעוניין במשרד. עם זאת, משרד הפנים מציע שליטה בתקציבים מהותיים לרשויות המקומיות ובמינויים רבים ולפי הערכות ש"ס מתעקשת על מינהל התכנון גם כדי שיהיה לה כוח מיקוח פנימי בתוך הממשלה, בוודאי כאשר כחלון יהיה תלוי בה, וגם כדי לקדם תוכניות בינוי למגזר החרדי.

אחד הרעיונות שהעלה נתניהו כדי לפתור את הפלונטר הוא להשאיר את מינהל התכנון במשרד הפנים תחת סגן שר של כולנו כשבתמורה ימונה סגן שר של ש"ס במשרד האוצר.דרעי טרם השיב להצעה וככל הנראה מתלבט אם להתעקש על משרד הפנים, שמעוררת שאלות גם לגבי שיבוצו של שר התחבורה הנוכחי ישראל כץ בממשלה הבאה. במערכת הפוליטית עלתה אפשרות שכץ ימונה לשר התשתיות או שר לפרויקטים לאומיים, אם משרד כזה יוקם.

מש"ס נמסר אמש כי "אנחנו לא מתעסקים בתיקים כאשר עדיין לא סיכמנו את הנושאים הכלכליים והחברתיים (קווי היסוד) ההתקדמות בנושא התיקים לא תהיה בשבוע הקרוב". צוותי המו"מ של הליכוד וכולנו העדיפו לא להתייחס לפרסום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות