אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האייפד של האפיפיור נמכר תמורת 30 אלף דולר במכירה פומבית צילום: רויטרס

האייפד של האפיפיור נמכר תמורת 30 אלף דולר במכירה פומבית

האייפד נתרם לבית ספר תיכון באורוגוואי, שמכר אותו לקונה אנונימי לאחר מספר ניסיונות שלא נחלו הצלחה. האפיפיור - מבקר מוצהר של כלכלת השוק ואי השוויון שהיא יוצרת - תרם בעבר גם אופנוע הארלי לצדקה

15.04.2015, 13:34 | שירות כלכליסט

מחשב אייפד של אפל, שהיה שייך לאפיפיור הנוכחי פרנסיס, נמכר תמורת 30,500 דולר במכירה פומבית אתמול. ההכנסות מהמכירה יועברו לבית ספר תיכון לנוער נזקק באורוגוואי. כך על פי בית המכירות קאסטלס (Castells ) במונטיבידו שטיפל במכירה.

בית המכירות מסר כי ההצעה הזוכה הוגשה בטלפון אולם סירב לחשוף את שם הרוכש או מהיכן הוא.

זוהי לא הפעם הראשונה שהאפיפיור - שהינו מבקר מוצהר של כלכלת השוק ואי השוויון שהיא יוצרת – תורם חפץ אישי למטרות צדקה. בשנה שעברה, תרם אופנוע הארלי דייווידסון שקיבל במתנה והוא נמכר ב-257,681 דולר.

האפיפיור מסר את המחשב לכומר הארגנטיני גונזלו אמיליוס, אמר :"מי ייתן ותעשה מעשים טובים באמצעותו".

האייפד של האפיפיור. "מתנה מאלוהים", צילום: רויטרס האייפד של האפיפיור. "מתנה מאלוהים" | צילום: רויטרס האייפד של האפיפיור. "מתנה מאלוהים", צילום: רויטרס

אמיליוס בתורו תרם את המחשב לבית הספר התיכון פרנסיסקו דה פייסאנדו. גורמים רשמיים בבית הספר אמרו כי לאחר מספר ניסיונות מכירה שלא צלחו באמצעות בתי המכירות הידועים כריסטיס וסות'ביס, הציעו את המחשב לבית המכירות המקומי, קסטלס.

על המחשב חקוקה הכתובת: "His Holiness Francisco. Servizio Internet Vatican, March 2013" (הוד קדושתו פרנסיסקו, מרץ 2013"), ומסמך החתום בידי מזכירות האישי, פאביאן פדאצ'יו לינז.

האפיפיור פרנסיסקו כינה את האינטרנט "מתנה מאלוהים" אולם הודה שיכולותיו הטכנולוגיות גובלות ב"אסון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות