אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד הבינוי נגד האוצר: "הרוכשים בכרמי גת הם לא מלביני הון"

מנכ"ל משרד הבינוי נגד האוצר: "הרוכשים בכרמי גת הם לא מלביני הון"

שלמה בן אליהו חולק על מסקנת האוצר, לפיה שיעור גדול מהדירות בפרויקט בקרית גת הן של משקיעים שרכשו אותן באמצעות ילדיהם

15.04.2015, 13:51 | אמיתי גזית

מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו מאשים את משרד האוצר בכך שהוא מספק פרשנות מוטעית לנתוני מכירות הדירות האחרונים - כדי להטיל מסים על זוגות צעירים הרוכשים דירה.

קראו עוד בכלכליסט

בן אליהו חולק על המסקנה שנכתבה בסקירה של הכלכלן הראשי במשרד האוצר שפורסמה שלשום (ב') - ובה נטען כי שיעור גדול מהדירות שנרכשו בפרויקט "כרמי גת" בקרית גת הן של משקיעים שרכשו אותן באמצעות ילדיהם, כדי לחסוך מס רכישה המוטל על בעלי דירה שנייה.

במשרד האוצר הסבירו, כי הגיעו למסקנה זאת עקב העובדה שרבע מרוכשי הדירות בפרויקט היו בעלי שכר חודשי ממוצע של 3,000 שקל, ורבע אחר מרוכשי הדירות היו בעלי שכר חודשי ממוצע של 26 אלף שקל. בסקירה צוין, כי חרף הפער הענק במשכורות, טווח מחירי הדירות היה זניח ונע בין כ-830 אלף שקל, לכ-950 אלף שקל. כאן מעלים כותבי הסקירה תהיות באשר ליכולת של בעלי השכר הנמוך לרכוש את הדירות, ומעריכים כי בפועל הן נרכשו על ידי הוריהם - ולפיכך גרסו כותבי הסקירה כי הם מלביני הון.

הדמיה של פרויקט כרמי גת הדמיה של פרויקט כרמי גת הדמיה של פרויקט כרמי גת

בן אליהו מתרעם על המסקנה הזו שכן לדבריו "מאז ומתמיד רכשו הורים דירות לילדיהם והעמידו חלק ניכר מההון העצמי הנדרש לרכישת הדירה. בפרקטיקה מוכרת של עשרות שנים שבה הורי הזוג משלמים את התשלום הראשוני הנדרש לקניית הדירה והזוגות הצעירים משלמים את המשכנתא במשך השנים".

באשר לטענה על הלבנת הון אומר בן אליהו, כי "בכל עשרות השנים שעברו רשות המסים ראתה בדירה כזו כדירתם של בני הזוג הצעיר ולא ראתה בזה הלבנת הון, לא תרגיל מס ולא דירות של משקיעים. ברבעון האחרון עם ישראל לא שינה את ה-DNA שלו ולא התאגדו כל ההורים של הזוגות שהתחתנו ברבעון האחרון והפכו את עצמם למשקיעים ומלביני הון באזור הדרום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
זוועת עולם!!!!!!!
תודה לכל אותם אלו שחשפו את מעלליהם של חיות האדם - הם בעיני גיבורים! בהקשר לנושא הסרט - לפני מספר שנים הוקרן סרט בערוץ דוקו של חברת הכבלים יס ובו תיאר אדם מבוגר שסיפר לעיני המצלמה את שעבר בתקופת השואה - הוא היה שפחת מין של הגרמנים. ובנוסף, הוא גם נאנס על ידי אביו... בסרט נוכחת גם אשתו הגרמניה שהתחתנה אתו ומספרת כי היא משתייכת לאותם גרמנים שבפעולותיהם מנסים לכפר על עוונותיהם של בני עמם. הם גרים מעל שוק מחנה יהודה בירושלים. בסרט יש קטע שבו היא והוא מבקרים בבית קברות שבו קבור אביו האונס... האם מישהו מכיר את שם הסרט ? הסרט הזה חקוק בזכרוני והייתי רוצה לראותו שוב.
ד.ש. , ת"א  |  16.04.15
לכל התגובות