אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל מאיימת: נחזור לפטר עובדים בתוך 48 שעות צילום: דוברות ההסתדרות

כיל מאיימת: נחזור לפטר עובדים בתוך 48 שעות

לאור המבוי הסתום במו"מ, החליטה החברה שלא לחכות לדיון בבית הדין לעבודה - ומאיימת להפשיר את מכתבי הפיטורים; שופט בית הדין לעבודה הורה לחברה להשיב עד מחר מדוע לא ניתן להמתין עד לדיון שנקבע ל-26 בחודש

15.04.2015, 17:30 | מיקי פלד

הנהלת כיל מאיימת להפשיר תוך 48 שעות את מכתבי הפיטורים ששלחה לעובדיה לפני שהחל המשא ומתן עם הוועד לפני כחודש, משא ומתן שהסתיים במבוי סתום כפי שדווח אתמול לראשונה באתר "כלכליסט". בהודעה ששלחה ההנהלה בצהריים לבית הדין הארצי לעבודה שנתן את חסותו למשא ומתן הודיעה הנהלת כיל כי "לאור הנסיבות שנוצרו מודיעה החברה על ביטול ההסכמות שהושגו" לפני הכניסה למשא ומתן. נשיא בית הדין הארצי לעבודה, יגאל פליטמן, הורה לכיל להשיב עד מחר (ה') מדוע לא יחכו עם הפשרת מכתבי הפיטורים עד לדיון שעתיד להתקיים ב-26 בחודש. במקביל, גם ההסתדרות פנתה לבית הדין בבקשה שיוציא צו למניעת הפיטורים.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנת עובדי כיל, צילום: עמית שעל הפגנת עובדי כיל | צילום: עמית שעל הפגנת עובדי כיל, צילום: עמית שעל

אם תממש ההנהלה את האיום יפוטרו מיידית 5 עובדים בתרכובות ברום – עובדים שלמעשה הפיטורים שלהם כבר נכנסו לתוקף לפני שהכניסה למשא ומתן הקפיאה את הפיטורים – וייכנסו לתוקף עוד כ-100 מכתבי פיטורים של עובדים בתרכובות ברום ומפעלי ים המלח, ואלו יפוטרו בחודש הקרוב אם לא היה הסכם אחר בין הוועד להנהלה. כ-100 עובדים בתרכובות ברום ובמפעלי ים המלח כבר הסכימו לתכנית ההנהלה לפרישה מוקדמת לפנסיה.

אתמול הודיעה ההסתדרות לבית הדין הארצי לעבודה כי המשא ומתן בין העובדים להנהלה נגמר במבוי סתום. בית הדין קבע דיון נוסף ב-26 לחודש, אך הודעה זו של כיל טורפת את הקלפים שכן היא מאיצה באופן דרמטי את לוחות הזמנים. לא מן הנמנע כי בשעות הקרובות יודיעו גם הוועדים, יחד עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, על צעדי התגובה שלהם. זאת, במקביל לשביתה הנמשכת מאז ה-2 בפברואר במקרה של תרכובות ברום וכשבועיים לאחר מכן גם במפעלי ים המלח.

המחלוקת העיקרית בין הצדדים היא הדרישה העקרונית של הנהלת כיל ליצור תקדים של פיטורים בחברה, לעומת הדרישה של העובדים להימנע מפיטורים ולבצע התייעלות על פי פרישה מרצון בלבד. הדרישה המקורית של הנהלת כיל היא לפיטורים של כ-60 עובדים במפעלי ים המלח וכפיית פרישה לפנסיה מוקדמת של עוד כ-50 עובדים במפעל ולפיטורים של כ-60 עובדים בתרכובות ברום ולפרישה מוקדמת של עוד כ-80 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות