אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פואמיקס השלימה גיוס של 60 מיליון דולר בהנפקה משנית צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

פואמיקס השלימה גיוס של 60 מיליון דולר בהנפקה משנית

חברת פיתוח התרופות מכרה בהנפקה 6.45 מיליון מניות לפי שווי של 9.3 דולר למניה. לחתמים בהנפקה ניתנה אופציה לרכוש 968 אלף מניות נוספות

15.04.2015, 14:07 | ניר צליק

פואמיקס גייסה 60 מיליון דולר בהנפקה משנית. כפי שנחשף ב"כלכליסט", חברת התרופות מכרה בהנפקה 6.45 מיליון מניות לפי שווי של 9.3 דולר למניה. לחתמים ניתנה אופציה לרכוש 968 אלף מניות נוספות. החתמים בהנפקה היו ברקליס, קוואן וגוגנהיים.

פואמיקס הונפקה בנאסד"ק בשנה שעברה, שנת השיא של הנפקות ישראליות בניו יורק (בנאסד"ק ובבורסת ניו יורק), במהלכה גייסו החברות הישראליות מעל 3 מיליארד דולר בהנפקות ראשוניות ומשניות.

ההנפקה הראשונית של פואמיקס בנאסד"ק בוצעה לפי שווי של 128 מיליון דולר. בעת הגיוס נאלצה החברה לחתוך את היקף ההנפקה, שכן התוכנית הראשונית היתה לבצע גיוס של עד 80 מיליון דולר לפי שווי מקסימלי של 250 מיליון דולר.

מאז ההנפקה זינק שווי החברה ב־60% וכיום הוא עומד על 204 מיליון דולר - קרוב לשווי שלפיו תכננה החברה לבצע את ההנפקה הראשונית כאמור.עד ההנפקה בנאסד"ק גייסה פואמיקס 10 מיליון דולר בלבד ממשקיעים פרטיים.

פואמיקס סיימה לאחרונה ניסויים קליניים המעידים שהתרופה המובילה של החברה, FMX-101, יעילה בטיפול בפצעי בגרות חמורים. שוק תרופות המקור לאקנה מוערך ב־2.6 מיליארד דולר; נתח של מיליארד דולר מתוכו הוא בתרופות אוראליות, והיתר בתרופות מריחה שונות.

בנוסף לחברת הביומד יש גם תרופה למחלת העור אימפטיגו, FMX-102, שפוגעת בעיקר בילדים. התרופה פונה לשוק של 340 מיליון דולר. שני מוצרי החברה עברו שלב 2 מוצלח, והם צפויים להתחיל ניסויים בשלב 3 בהמשך השנה.

הבעיה העיקרית בניסוי האקנה של החברה היא שגם בקבוצת הפלסבו, שקיבלה טיפול דמה, נרשם שיפור משמעותי. לפיכך, השלב השלישי יהיה מכריע: החברה תידרש להוכיח פער גדול מספיק מול קבוצת הפלסבו כדי לסלול את דרכה של התרופה לאישור מינהל התרופות האמריקאי, ה־FDA.

תרופה נוספת של פואמיקס, FMX-104, מבוססת על האנטיביוטיקה דוקסיציקלין, ומיועדת לחולי סרטן הסובלים מפריחת פנים חריפה שלעתים מובילה להפסקת הכימותרפיה. התרופה עשויה לקבל מעמד של תרופת יתום, שמשמשת עד 200 אלף חולים ומעניקה הטבות לחברה שמפתחת אותה מה־FDA.

צינור התרופות של פואמיקס מספיק לשנתיים שבהן תעביר את שלושת המוצרים המובילים ניסוי בשלב 3. לחברה יש מוצרים נוספים בקנה, בהם מוצר לטיפול במחלת העור רוזצאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות