אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורגת ברכות: מיהי התובעת חנה קורין שהתייצבה מול דנקנר? צילום: אוראל כהן

הורגת ברכות: מיהי התובעת חנה קורין שהתייצבה מול דנקנר?

עד הרגע האחרון לא היה ידוע מי יחקור את דנקנר. לבסוף נפל הפור על סגנית מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א חנה קורין, הנחשבה לפרקליטה מתוחכמת וחדה. בעלה הגיע לתמוך מהיציע

16.04.2015, 08:23 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

"נביא כיפת ברזל מול הרקטות של הפרקליטות". כך אמר נוחי דנקנר ברגע של בדיחות הדעת לעיתונאים לפני כשמונה חודשים, לאחר הקראת כתב האישום נגדו. אתמול נתקל דנקנר באחת הרקטות היותר מתוחכמות ומנוסות בפרקליטות - עו"ד חנה קורין, סגנית מנהלת מחלקת ניירות ערך בפרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

קראו עוד בכלכליסט

זה היה קרב מוחות מרתק. על דוכן העדים ישב דנקנר - אדם קפדן, מסודר, מאופק בדרך כלל, שמתנהל לרוב בג'נטלמניות במהלך כל הדיוני,ם גם מול התובעים; אדם שגם מאריך בהסברים וטיעונים, ומתעקש על כל ניואנס - גם אם אין לו קשר ממשי למשפט.

מצד שני ניצבה קורין - פרקליטה ותיקה ומנוסה, שרגילה לחקור על הדוכן נאשמי צווארון לבן מסוגו של דנקנר.

צוות התביעה. מימין: עו"ד מאור ברדיצ צוות התביעה. מימין: עו"ד מאור ברדיצ'בסקי, חנה קורין ועמית בכר. קרב מוחות מול דנקנר | צילום: אוראל כהן צוות התביעה. מימין: עו"ד מאור ברדיצ

"מטפלת בתיקים גדולים שדורשים המון סבלנות"

קורין, בת 55, עובדת 17 שנה במחלקת ני"ע בפרקליטות. היא מתגוררת בת"א, ואם לשלושה בנים ובת. בעלה אריה הגיע אתמול לדיון לצפות ולתמוך בה.

בין תיקי ני"ע המשמעותיים שניהלה בשנים האחרונות קורין היה תיק פלד-גבעוני שהתפרש על פני עשור. במסגרת פרשה זו, שעניינה שימוש אסור בכספי קבוצת חברות ציבוריות, נידון מפכ"ל המשטרה לשעבר, רפי פלד, לשישה חודשי עבודות שירות לאחר שהורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

תיק חשוב שבו שימשה קורין כתובעת, והוביל לקביעת הלכה בבית המשפט העליון בעבירות של שימוש במידע פנים, היה התיק בו הורשעו יוסף ויובל מהרשק שהיו בעלי השליטה בחברת התכוף. תיק נוסף של שימוש במידע פנים שהובילה והסתיים בהסדר טיעו היה של נדב גרינשפון, סגן יו"ר אפריקה ישראל.

"קורין פרקליטה עניינית שמציגה את הראיות בבית המשפט ברוח נעימה", כך אומר ל"כלכליסט" עו"ד ותיק שמצא את עצמו עומד מולה בבית המשפט. "צריך להבין שקורין מטפלת בתיקים גדולים שמצריכים המון סבלנות. תיק פלד־גבעוני, למשל, זה תיק שלקח עשר שנים. המתמחים שלקחו בו חלק התחלפו והיא הייתה עדין שם", הוא אומר. "העבודה שלה כפרקליטה מאוד סיזיפית וצריך סבלנות רבה לזה. לעבוד הרבה זמן על תיק שבסוף אולי יגמר בזיכוי - צריך לזה אופי מיוחד".

עו"ד המתמחה בצווארון הלבן, סיפר אתמול על קורין כי מדובר בפרקליטה בעלת ניסיון רב, מתוחכמת וחדה. "אני קורא לה 'הורגת ברכות', כמו בשיר 'killing me softly'. אני תמיד מזהיר את הנאשמים מפניה. היא פרקליטה עם הרבה מאוד ניסיון, והרבה ידע בניירות ערך ובמסחר. היא נמצאת הרבה שנים בתחום, וכבר הרבה שנים היא עומדת מול נאשמים בשוק ההון. היא מאוד חדה ומדויקת בנעיצות שלה. היא יודעת בדיוק לתקוע את הציפורניים בנקודות הנכונות על בסיס ניסיון. 'לתפוס את השור בקרניו' כמו שאומרים. היא יודעת לטעון את הנקודות הנכונות והמדויקות ולנסח אותן בהתאם", הוא אומר.

אותו עו"ד מוסיף ומחדד: "היא לא תיאטרלית ולא תוקפנית. אין לה סכין בין השיניים אבל היא 'הורגת ברכות'".

"כל קו ההגנה שלך מתעלם מהראיות"

לא מעט רגעים של התנצחות עם דנקנר ואמירות ציניות נרשמו אתמול מצדה של קורין. דנקנר השיב לעיתים תשובות שהיו ארוכות ומורכבות, שלטענתה של קורין היו מתחכמות ומתפתלות. תשובות, אגב, שגם השופט חאלד כבוב העיר לו עליהן.

קורין ניסתה פעם אחר פעם למקד את דנקנר בטענות המרכזיות של כתב האישום, וגם לערער את גרסתו ואמינותו.

המשימה מבחינתה לא הייתה קלה, וכבר בשלבים הראשונים של עדותו היא אמרה לו "כל קו הגנה שלך מתעלם מהראיות. אתה מגלגל אחריות". בהמשך הטיחה בו: "אתה בורח למקומות שנוח לך. אתה לא אומר אמת".

דנקנר כמובן אינו חסין מנטלית מפני הטחות שכאלו. הוא איבד מעט שלוות נפשו על דוכן העדים לאחר שקורין אמרה לו: "אתה משקר", וענה לה - "את משקרת".

השופט כבוב, שאפשר לשניים להתנצח בדרך כלל, הפסיק את הקרב באותו רגע ואמר לדנקנר: "בוא לא נרד לרמה הזאת. היא לא אומרת שאתה שקרן. היא אומרת שהגרסה שלך נראת לה לא נכונה". לאחר מכן כבוב פנה לקורין ואמר לה: "גברתי יכולה להתנסח בצורה יותר זהירה ועדינה".

כחלק מהניסיון להתעמת עם דנקנר על קו ההגנה שלו, בחרו קורין וחבריה לצוות התביעה - עו"ד עמית בכר ומאור ברדיצ'בסקי - להקרין על מסך קטעים מחקירתו של דנקנר ברשות ני"ע במהלך נובמבר 2012. המטרה הייתה להראות לו שגרסתו בבית המשפט ובחקירה שונות.

העד דנקנר שלפני הקרנת קטעי החקירה באולם ואחריהם, היה עד שונה - ניכרה בו חוסר הנוחות מצפייה בקטעים אלה בעוד ילדיו יושבים באולם. לאחר מכן היה נראה שדנקנר הפך למעט יותר תקיף כלפי קורין. ועדיין, במהלך החקירה הנגדית נרשמו רגעים של התבדחויות.

עד ליום העדות לא היה ידוע לכלי התקשורת אם קורין או עו"ד בכר יחקרו את דנקנר על הדוכן. אלא שבסוף החליטו בצוות התביעה שקורין המנוסה והוותיקה תנהל את קרב המוחות מול מי שהיה האיש החזק במשק עד לא מזמן.

חנה קורין

גיל: 55

תפקיד: סגנית מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה)

ותק בפרקליטות: 17 שנים

תיקים בולטים כתובעת: פלד־גבעוני, שבו הורשע מפכ"ל המשטרה לשעבר רפי פלד במרמה והפרת אמונים

מקום מגורים: תל אביב

מצב משפחתי: נשואה + 4

השכלה: תואר ראשון ושני במשפטים מאונ' ת"א

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות