אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BioCatch חתמה עם חברת אבטחת המידע של הבנקים הגדולים בארה"ב צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

BioCatch חתמה עם חברת אבטחת המידע של הבנקים הגדולים בארה"ב

החברה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם Early Warning, חברת אבטחת המידע הפיננסי הגדולה בארה"ב. Early Warning שייכת לחמישה מהבנקים המובילים בארה"ב, ביניהם וולס פרגו, בנק אוף אמריקה וג'יי פי מורגן צ'ייס

16.04.2015, 13:10 | רפאל קאהאן

חברת BioCatch הישראלית חתמה שלשום (ג') על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם Early Warning האמריקאית, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם יאפשר לביוקאץ' לספק את פתרונות אבטחת המידע שלה לכ-900 לקוחות Early Warning, עליהם נמנים צמרת המוסדות הפיננסים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

Early Warning הוקמה ב-1995 על ידי חמשת הבנקים מהגדולים בארה"ב, ביניהם וולס פרגו, בנק אוף אמריקה, ג'יי פי מורגן צ'ייס, BB&T וקפיטל וואן. משימתה היא לספק שירותי אבטחת מידע למוסדות פיננסים והיא משרתת כיום כ-900 לקוחות, שמהווים כ-50% משוק הפיננסים האמריקאי.

מערכת הזיהוי של ביוקאץ מערכת הזיהוי של ביוקאץ' עוקבת אחר כ-400 פרמטרים ביומטרים שונים | צילום: שאטרסטוק מערכת הזיהוי של ביוקאץ

ביוקאץ' הישראלית מתמחה באספקת שירותי זיהוי ואבטחת מידע על בסיס מידע ביומטרי. החברה הוקמה ב-2011 והטכנולוגיה שלה מאפשרת זיהוי של משתמשים על בסיס כ-400 פרמטרים קוגניטיביים. לטענת החברה היא מסוגלת לזהות פעילות מקוונת אנושית ומבוססת מחשב.

רון מוריץ, חבר דירקטוריון ומנכ"ל ביוקאץ' הסביר שהפתרון של החברה ישמש את Early Warning על מנת לאפשר זיהוי מוקדם ויעיל יותר של פעילות חשודה. "אחד האתגרים העיקריים של מגזר הבנקאות הוא זיהוי השתלטות עוינת על חשבונות של לקוחות ומניעת פתיחת חשבונות מזוייפים", הסביר מוריץ.

לדוגמא – אם מתחזה בבנק X ינסה לבצע העברה כספית עם זהות בדוייה, על ידי המידע ההתנהגותי שביוקאץ' תאסוף ותחשוף, היא תוכל, לטענת ביוקאץ', לזהות אם מדובר במתחזה או בלקוח אמיתי, ואף לשתף את המידע הזה במרכז המידע. כך שבפעם הבאה שהמתחזה יופיע בבנק Y – לבנק יהיה מידע מקדים על מתחזה זה והוא יוכל לחסום אותו בזמן אמת וזאת על פי מידע התנהגותי בלבד.

ביוקאץ' גייסה עד כה כ-11.6 מיליון דולר בשלושה סבבים, בין המשקיעים ניתן למנות את JANVEST Capital Partners, בלומברג קפיטל ו-OurCrowd. מנכ"ל החברה היה בני רוזנבאום, ממקימי מג'יק תעשיות תוכנה, שנפטר לאחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות