אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגלידה היקרה בעולם נמכרת בדובאי - ב-817 דולר לכדור צילום: scoopy cafe

הגלידה היקרה בעולם נמכרת בדובאי - ב-817 דולר לכדור

לאחר הקוקטייל והקאפקייק היקרים בעולם, המדינה חובבת השיאים מציעה פסגה קולינרית חדשה: "גלידת היהלום השחור". הווניל ממדגסקר, הזעפרן מאיראן, פתיתי הזהב באיכות של 23 קראט והגביע מבית האופנה ורסאצ'ה. הייתם משלמים כדי לטעום?

17.04.2015, 20:04 | שירות כלכליסט

נראה כי החוק השולט בדובאי הוא "מה שגדול יותר ונוצץ יותר – בהכרח טוב יותר", ולכן אין זה מפתיע לגלות כי שגלידרייה במדינה מגישה כעת את הגלידה היקרה ביותר בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בגלידריית "סקופי" (Scoopi) המציעה כדור אחד בלבד של גלידת ה"היהלום השחור" במחיר 817 דולר (3,100 שקלים).

הסיבה למחיר המסחרר של כדור הגלידה היא תערובת ייחודית של מרכיבים נדירים כגון וניל ממדגסקר, זעפרן מאיראן, ופיסות פטריות כמהין מאיטליה. ציפוי הגלידה גם הוא תורם לא מעט למחיר – פתיתי זהב אכיל בדרגת 23 קראט. אפילו הכלי שבו מוגשת הגלידה משדר פאר ויוקרה – קערה מבית האופנה ורסצ'ה שאותה מקבל הלקוח במתנה.

בעלי הגלידרייה, זובין דושי, אמר לעיתון "ערביאן ביזנס": "מחיריהם של מוצרי גלידה פופולאריים בעיר נמוכים יותר, אולם אנו מצפים מלקוחותינו בדובאי לשלם פרמיום תמורת מוצר באיכות עילאית".

מאכלים ייחודיים ויקרי ערך אינם דבר חדש בדובאי – לפני שנים מספר, מכרה קונדיטוריה בעיר את הקאפקייק היקר בעולם במחיר 954 דולר האחד. עד 2012 החזיקה דובאי בשיא למחיר היקר בעולם לקוקטייל שמחירו היה 6,800 דולר והוא הוגש במלון בורג' אל ערב היוקרתי.

גלידת היהלום השחור. 817 דולר לכדור, צילום: scoopy cafe גלידת היהלום השחור. 817 דולר לכדור | צילום: scoopy cafe גלידת היהלום השחור. 817 דולר לכדור, צילום: scoopy cafe

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות