אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי נובל אנרג'י עזבו את ישראל; השיחות יחודשו אחרי יום העצמאות צילום: יח"צ

בכירי נובל אנרג'י עזבו את ישראל; השיחות יחודשו אחרי יום העצמאות

הממונה על ההגבלים נעדר אתמול לראשונה מסבב השיחות מול חברות הגז, כאשר בסביבתו טוענים שלא בטוח שיגיע גם לפגישות הבאות ובכל מקרה ימתין עם החלטתו עד להקמת הממשלה החדשה

16.04.2015, 14:23 | ליאור גוטמן
בכירי נובל אנרג'י עזבו הבוקר (ה) את ישראל, זאת לאחר מרתון שיחות שהתקיים אתמול מול משרדי האוצר, האנרגיה ורה"מ. על פי המסתמן סבב השיחות בין הצדדים יחודש אחרי יום העצמאות כאשר עד אז אמורים הצדדים להכין ניירות עמדה רשמיים למציאת פתרון לבעיית התחרותיות.

קראו עוד בכלכליסט

קידוח לווייתן קידוח לווייתן קידוח לווייתן

כפי שפורסם בכלכליסט, הצדדים אמורים לגבש בתוך שבועיים הסדר מסגרת ולהביאו לאישור הממשלה החדשה, לכשתוקם.

משרד הממונה על ההגבלים נעדר אתמול בפעם הראשונה מסבב השיחות שנערך מול חברות הגז, כאשר בסביבתו טוענים שלא בטוח שהוא יגיע גם לפגישות הבאות ובכל מקרה הוא ימתין עם החלטתו עד להקמת הממשלה החדשה. הסיבה שגילה מוותר על השתתפות בשיחות היא מחלוקת שיש בינו לבין משרדי האוצר והאנרגיה על שאלת מבנה התחרות העתידי במשק. באוצר נוטים לוותר על מכירת חלקה של נובל אנרג'י במאגר תמר (כיום 36%), על האיסור של נובל למכור לישראל ועל שאלת השיווק בנפרד (כל שחקן ביחס לחלקו) ממאגר לוויתן.

לתפיסת האוצר אין זה משנה מה חלקה של נובל במאגר תמר כל עוד היא נשארת קבלן הקידוח בפועל, כלומר אחראית על ‎ההפקה. בסביבת הממונה מתעקשים שנובל תצא מתמר או לכל הפחות תדלל את חלקה לרמה של מתחת ל-5%, כאשר השיווק העתידי ממאגר לוויתן יהיה מפוצל - כל שחקן ביחס לחלקו. המחלוקת בין הצדדים נולדה למעשה כבר בסבב השיחות הקודם שהגיע למבוי סתום, שלאחריו גילה החליט לדחות את שאלת הדיון בדואופול הגז (נובל - דלק) עד לסוף אפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות