אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות תקלה במסופי בלומברג: נדחתה הנפקת אג"ח בבריטניה צילום: רויטרס

בעקבות תקלה במסופי בלומברג: נדחתה הנפקת אג"ח בבריטניה

מדובר בהנפקה בסך 3 מיליארד ליש"ט; בלומברג הודיעה על תיקון התקלה והשבת השירותים למרבית הלקוחות

17.04.2015, 18:25 | שירות כלכליסט

ממשלת בריטניה דחתה הנפקת אג"ח קצרות מועד בסך 3 מיליארד ליש"ט בעקבות תקלה עולמית ו"חסרת תקדים" שנרשמה היום (ו') במסופי בלומברג. לפי ההערכות, 300 אלף סוחרי מניות הושפעו מהתקלה. עם זאת, הבנק המרכזי של אנגליה הודיע כי פעולותיו לא הושפעו מהתקלה וציין כי ברשות הבנק כל הכלים להבטחת היציבות הפיננסית ולהבטיח נזילות לשווקים במידת הצורך.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

בהמשך היום, ועם חזרת הפעילות לסדרה, הודיעו הרשויות בבריטניה על כך שההנפקה תתנהל כסדרה בשעות אחר הצהריים היום, והדחייה שנרשמה לא צפויה להשפיע על עלויות המימון מצד הממשלה. משתמשים שונים ברחבי אירופה התלוננו כי גם לאחר שהמסופים עלו מחדש, השירות שסיפקו המשיך לקרטע.

בלומברג מסרה כי היא בודקת את התקלה והודיעה בחשבון הטוויטר שלה כי "בשלב זה אין אינדיקציה שמדובר במשהו שאינו קשור לתפעול הפנימי של הרשת". הסוכנות הוסיפה כי השירותים הושבו למרבית הלקוחות. לפי פרסום ב"פורצ'ן", כ-320 אלף לקוחות משלמים מדי שנה 20 אלף דולר לבלומברג עבור השימוש במסופיה.

לדברי סטיב קולינס מחברת London & Capital, מדובר בתקלה החמורה ביותר שראה מזה יותר מעשור. "לא ראיתי נפילה כזו של המערכת מזה 10 או 15 שנים. בלומברג היא בדרך כלל אחד הדברים היציבים. זה משהו שכולם לא יכולים לחיות בלעדיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות