אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר באיחוד האירופי: על יוון להסכים לרפורמות עד אמצע מאי

בכיר באיחוד האירופי: על יוון להסכים לרפורמות עד אמצע מאי

לדברי פייר מוסקוביסי, ראש נציבות האיחוד לענייני כלכלה ופיננסים, יוון מסתכנת בחדלות פירעון; הוא ציין כי הפגישה בין הצדדים ב-11 למאי תהיה מכריעה

17.04.2015, 19:29 | שירות כלכליסט
האיחוד האירופי קבע כי על יוון להסכים לתוכנית הרפורמות בכלכלתה עד אמצע מאי, ולא - היא עלולה לעמוד בפני חדלות פירעון, כך לפי דיווח המתפרסם היום (ו') בפיינשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

פייר מוסקוביסי, ראש נציבות האיחוד האירופי לענייני כלכלה ופיננסים ולשעבר שר האוצר של צרפת, מסר לעיתון כי הפגישה שתתקיים בין הצדדים ב-11 למאי תהיה רקע "מכריע" בעבור יוון. עם זאת, הוא ציין כי ניתן יהיה להשיג עסקה אם הדיונים בין הצדדים יהפכו עתה לרציניים. לדבריו, הסיכוי להשיג עסקה בשבוע שעבר הוא קלוש.

פייר מוסקוביסי, צילום: רויטרס פייר מוסקוביסי | צילום: רויטרס פייר מוסקוביסי, צילום: רויטרס

לדברי מוסקוביסי, "בפנינו יש שתי פגישות חשובות - הפגישה בריגה ב-24 לאפריל, שאסור שתתבזבז. היא צריכה להיות בבחינת רגע שבו נראה התקדמות מוחשית לקראת אותן רפורמות; והפגישה הבאה ב-11 במאי, שבוודאי תהיה חייבת להיות מכריעה".

מוסקיביסי הוסיף כי "יציאה של יוון מגוש היורו תהיה רעה עבורו באופן כללי, רעה לעם היווני, רעה למערכת הפיננסית. ודאי שזה יהיה גרוע. ניתן יהיה לטפל בסיכון הפיננסי, אך הוא יהיה גרוע. יציאה של יוון אינה המוטו שלנו".

יוון נמצאת בסכנה לחדלות פירעון בשבועות הקרובים אלא אם תסכים לתוכנית כלכלית מקיפה יחד עם נושיה הבינלאומיים. הדבר יאפשר העברה של התשלום הבא של כספי החילוץ למדינה, הדרושים לשלם את ההלוואות שניתנו על ידי קרן המטבע הבינלאומית.

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד, הזהירה כי לא תאפשר ליוון לדלג על אחד מתשלומי החובות שלה לנושים. "מעולם לא קרה שכלכלה מפותחת ביקשה לדחות תשלום", אמרה בראיון שהעניקה לסוכנות בלומברג. "אני בהחלט מקווה שזה לא יקרה עם יוון. אני עצמי בהחלט לא אתמוך בכך". יוון אמורה להעביר בחודש הבא לקרן המטבע תשלום של כמיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות