אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוקה קולה רוכשת חברת משקאות סינית תמורת 400 מיליון דולר צילום: איי פי

קוקה קולה רוכשת חברת משקאות סינית תמורת 400 מיליון דולר

חברת קוליאנגוונג מייצרת משקאות המבוססים על דגנים ונחשבים בריאותיים. העסקה כפופה לאישור משרד המסחר הסיני

18.04.2015, 17:14 | שירות כלכליסט

ענקית המשקאות האמריקאית קוקה קולה תרכוש חברת משקאות מסין. זאת במסגרת מאמציה לרכוש חברה מובילה בסין ואחרי כישלון ניסיון הרכישה של יצרנית מיצים מבייג'ינג לפני שש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעה של החברה הסינית בדו"ח ראשוני לבורסת הונג קונג שפורסם אתמול (ו'), ענקית המשקאות הקלים מארה"ב רוכשת את חברת קוליאנגוואנג (China Culiangwang Beverages Holdings) - תמורת 400.5 מיליון דולר. העסקה כפופה לאישור משרד המסחר הסיני.

במסגרת העסקה קוקה קולה תרכוש את פעילות ייצור המשקאות של החברה הסינית הנחשבים בריאותיים ומבוססים על דגנים שונים ובטעמים כגון שעועית אדומה, אגוזי מלך ושעורה. כך אמר גורם המקורב לעניין.

פחיות של קוקה קולה. נסיון הרכישה הקודם בסין - נכשל פחיות של קוקה קולה. נסיון הרכישה הקודם בסין - נכשל פחיות של קוקה קולה. נסיון הרכישה הקודם בסין - נכשל

בשנים האחרונות נמצאת קוקה קולה בעיצומו של מסע רכישה, כשהיא קונה בהתמדה יצרניות מיצים, מים ומשקאות לא מוגזים אחרים ברחבי העולם, במטרה להרחיב את פורטפוליו ההשקעות שלה.

אולם, ניסיונה של קוקה קולה לעבות את פעילותה בסין כשל לאחר ניסיון רכישה של יצרנית המיץ הוייאן (China Huiyuan Juice Group) ב-2009 - בשל התנגדות שר המסחר הסיני בשל בעיות של הגבלים עסקיים. אם עסקה זו היתה יוצאת אל הפועל, היא היתה הופכת להשתלטות הגדולה אי פעם של חברה זרה על חברת מזון או משקאות סינית.

חברת קוליאנגוואנג אמרה כי היא מצפה לרשום רווח בספרים של 181 מיליון דולר מהרכישה ותשתמש בהכנסות נטו לשם תשלומי אג"ח וחובות אחרים. החברה, ששווי השוק שלה עומד על 231 מיליון דולר, רשמה נסיקה של 112% בבורסה השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות