אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינסטגרם יוצאת לנקות את העירום והפורנו מהפיד שלכם צילום: The Topless Tour

אינסטגרם יוצאת לנקות את העירום והפורנו מהפיד שלכם

האפליקציה שבבעלות פייסבוק הקשיחה משמעותית את נהלי פרסום התמונות בה: מעתה, אסור יהיה לפרסם תמונות בעלות אופי מיני, עירום חלקי, פטמות נשיות או ישבנים - וגם תמונות חושפניות של קטינים. עדיין מותר להציג תמונות הנקה

19.04.2015, 14:56 | נמרוד צוק
אינסטגרם מחריפה את המאבק בפורנו: החברה פרסמה בסוף השבוע גרסה מעודכנת ומחמירה לנהלי הפצת התמונות ברשת החברתית, שנועדו "לשמר את אינסטגרם כמקום אותנטי ובטוח לאנשים שמחפשים השראה וביטוי עצמי", כפי שמנסחים זאת מנהלי החברה. זהו השינוי הנרחב ביותר בנהלים מאז רכשה פייסבוק את אינסטגרם לפני שלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

בגרסה הקודמת של הנהלים נכללה בקשה כללית ממשתמשים שלא לשתף תמונות עירום או כאלו שמכילות תכנים מיניים. כעת הבקשה הפכה מפורשת ומפורטת הרבה יותר, עם ציון סוגי התכנים הספציפיים שנאסרים בפרסום - "צילומים, קטעי וידאו ותוכן שנוצר באופן דיגיטלי שמציגים יחסי מין, אברי מין ותמונות קלוז-אפ של ישבנים בעירום מלא".

מתוך The Topless Tour, חשבון אינסטגרם פופולרי, צילום: The Topless Tour מתוך The Topless Tour, חשבון אינסטגרם פופולרי | צילום: The Topless Tour מתוך The Topless Tour, חשבון אינסטגרם פופולרי, צילום: The Topless Tour

עירום שמופיע בצילומים של עבודות אמנות כגון פסלים וציורים מותר, וכך גם תמונות של נשים מניקות, אבל המשתמשים מתבקשים להימנע מהצגה של פטמות נשיות בכל מקרה אחר. החברה מצהירה כי במקרים מסוימים היא תסיר גם תמונות של ילדים בעירום מלא או חלקי, "מטעמי בטחון", במטרה להרחיק פדופילים.

גם הלשון והניסוחים הפכו נוקשים יותר. "בגרסה הקודמת היינו מבקשים מאנשים 'אל תהיו מרושעים'. עכשיו אנחנו אומרים להם בבירור - 'אסור לכם להטריד משתמשים אחרים'. השפה חזקה הרבה יותר", הסביר לוול סטריט ג'ורנל ניקי ג'קסון קולאקו, מנהל המדיניות הציבורית בחברה.

אינסטגרם אינה בודקת את התמונות לפני הפרסום, אלא רק כאשר משתמשים מתלוננים על תמונה מסוימת - במקרה כזה אנשי החברה בוחנים אותה ומסירים אותה מהאתר ובמידה והיא נוגדת את הנהלים, לדעתם. היקף התלונות, לדברי החברה, עומד על מאות אלפי תמונות בחודש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות