אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיפ"א ואופ"א מאיימות להרחיק את יוון מפעילות כדורגל בינלאומית צילום: רויטרס

פיפ"א ואופ"א מאיימות להרחיק את יוון מפעילות כדורגל בינלאומית

פיפ"א ואופ"א הזהירו את משרד הספורט היווני כי הם עלולים להשעות את הקבוצות היווניות מכל הטורנירים הבינלאומיים אלא אם יוכנסו מספר שינויים בחוק הספורט החדש

20.04.2015, 11:22 | שירות כלכליסט

פיפ"א ואופ"א הזהירו את משרד הספורט היווני כי הם עלולים להשעות את הקבוצות היווניות מכל הטורנירים הבינלאומיים אלא אם יוכנסו מספר שינויים בחוק הספורט החדש. החקיקה החדשה, עליה אמון סגן שר הספורט סטברוס קונטוניס, מעניקה למדינה יותר סמכויות להחליט בענייני כדורגל, זאת בניגוד לכללים הבינלאומיים של פיפ"א ואופ"א שדורשות כי התאחדויות הכדורגל בכל מדינה ינהלו את עצמן.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת יוון. הממשלה רוצה שינויים, צילום: רויטרס נבחרת יוון. הממשלה רוצה שינויים | צילום: רויטרס נבחרת יוון. הממשלה רוצה שינויים, צילום: רויטרס

מזכ"ל פיפ"א ג'רום ואלקה ומזכ"ל אופ"א ג'יאני אינפנטינו שלחו לקונטוניס מכתב חתום בשם שניהם, שבו הם מבקשים ממנו להכניס מספר שינויים ל-15 הסעיפים בהצעת החוק המנוגדים לרגולציות של פיפ"א ואופ"א.

פדרציית הכדורגל ההלנית (EPO) מתנגדת גם כן לכמה מהסעיפים בחוק הספורט החדש, ואף היא שלחה מכתב לקונטוניס שבו הזהירה אותו כי הוא מסכן את הכדורגל היווני כולו.

החקיקה נועדה להילחם באלימות בכדורגל. אולם כמה מהסעיפים מאפשרים למדינה להתערב בנושאים שבשליטת ההתאחדות ולבטל את סמכותה.

קונטוניס מעוניין לבטל את מערכת הבחירות של ההתאחדות ואת האופן שבו ממנים שופטים לדון בענייני כדורגל. לפי הצעת החוק, בתגובה לתקריות אלימות ניתן יהיה לאסור על מועדונים יווניים מלהשתתף בטורנירים בינלאומיים. אולם, פיפ"א ואופ"א הן הרשויות היחידות שמורשות להחליט האם קבוצות הכדורגל היווניות יכולות להשתתף בטורנירים בינלאומיים. בנוסף, לפי רשויות הכדורגל הבינלאומיות, רק להתאחדות היוונית יש את הזכות לדחות או לבטל משחקים בשל סיבות אבטחה.

בשלב זה, סגן שר הספורט אומר כי אינו מוכן לסגת מהתכנית, שכן לטענתו "ההתאחדות אינה מעל לחוק או למדינה היוונית". אם ימשיך לדבוק בדעה זו הוא ימצא עצמו על מסלול התנגדות עם רשויות הכדורגל הבינלאומיות ויותיר את יוון מחוץ למפת הכדורגל האירופית והבינלאומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות