אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעש מתניעה את ההפרטה: תתחיל היום בסבב פגישות עם משקיעים בישראל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

תעש מתניעה את ההפרטה: תתחיל היום בסבב פגישות עם משקיעים בישראל

התעשייה הצבאית ורשות החברות הממשלתיות יקיימו סבב פגישות עם חברות המעוניינות ברכישתה, ובהן - קרן פורטיסימו, דיפנסיב שילד, אייפקס, מבטח שמיר, סמי קצב ונציגי אלביט

20.04.2015, 11:27 | הדס גליקו

הנהלת התעשייה הצבאית ורשות החברות הממשלתיות (תעש) יתחילו היום (ב') בסבב פגישות עם משקיעים בישראל, על מנת להביא למכירתה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מידע שהגיע ל"כלכליסט" צפויים יו"ר דירקטוריון החברה אודי אדם, המשנה למנהל רשות החברות הממשלתיות מאיר שמרה והמנכ"ל אבי פלדר להיפגש היום עם קרן פורטיסימו ובהמשך עם חברת דיפנסיב שילד של גל הירש, זהבית כהן המייצגת את אייפקס בישראל, מאיר שמיר כנציגה של מבטח שמיר, סמי קצב ונציגי אלביט. בשבוע הבא צפוי סבב פגישות בארה"ב וגם בו צפויות להיות מעורבות חברות פיננסים המעוניינות לרכוש את החברה - ולא חברות תעשייה.

ניסוי משגר רקטות של תעש ניסוי משגר רקטות של תעש ניסוי משגר רקטות של תעש

התעשייה הצבאית, חברה ביטחונית המתמחה בפיתוח וייצור של פתרונות ומערכות לחימה, מעסיקה כ-2,700 עובדים ויצאה למכרז להפרטתה בראשית חודש מרץ. בתחילת אפריל דחתה רשות החברות הממשלתיות בשבועיים את תאריך היעד להגשת הצעות במכרז להפרטת התעשייה הצבאית מאמצע לסוף מאי.

מתווה הפרטת תעש כולל שינויים מבניים ובמסגרתו צפויה תעש להיות מופרטת כמקשה אחת למעט יחידה מסווגת שתישאר בידי המדינה ותנוהל באמצעות חברה ממשלתית חדשה בשם תומר מערכות. כמו כן, מטיל מתווה ההפרטה מגבלות על החזקה, רכישה והעברת השליטה בחברה וכל בעלי התפקידים יהיו כפופים לסיווג ביטחוני של משרד הביטחון ויפעלו תחת הוראותיו בענייני ביטחון ויחסי חוץ של המדינה. כפי שחל על כל החברות הביטחוניות בישראל.

תעש: התהליך מתקדם כמתוכנן

מתעש נמסר בתגובה: "הפרטת התעשייה הצבאית ומכירתה למשקיע פרטי מתקדמת כמתוכנן. בהמשך לפרסום מודעות בעיתונים על הפרטת התעשייה הצבאית ומכירתה למשקיע פרטי - רשות החברות הממשלתיות, מקיימת סבב משקיעים לאיתור משקיעים פוטנציאליים בארץ ובחו"ל. במסגרת תהליך איתור המשקיעים החברה תוצג למשקיעים פוטנציאלים על ידי רשות החברות, תעש ונציגי סטיפל בנק - בנק ההשקעות שנבחר ללוות את תהליך המכירה ולאתר משקיעים.

"ההצעות המקדמיות ייבחנו על ידי רשות החברות ומשרד הביטחון לאישור ראשוני של המעוניינים לרכוש את החברה ואשר מדינת ישראל תאשר את כניסתם לחדרי המידע כנגד הפקדת ערבות בנקאית על סך 6 מיליון שקל. יצויין כי היום הקובע להגשת הבקשה לכניסה לחדרי מידע הוא 28.5.15".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות